20 yıl vadeli konut kredisi

20 Yıl Vadeli Konut Kredisi Veren Bankalar

2017 yılı içerisinde ev satın almak isteyen müşterilerine 20 yıl vade ile konut kredisi verebilen bankalar tarafından en uygun faiz oranları ile 240 ay taksitle konut sahibi olabilme şansları olacak. GYO emlak tarafından düzenlenip müşterilerinin önüne sunulan uygulama ile dar gelirli vatandaşlarımızın tıpkı kira öder gibi kredi ödemelerini yaparak 20 yıl içerisinde bu geri ödemeyi de yaparak ev sahibi olacaklarını söyledi. İşte konut kredilerinde faiz oranları ve vade süreleri.

2017 senesi ile beraber konut kredisi vadeleri inanması zor fakat 240 aya yani 20 yıla kadar çıkartıldı. Böyle bir şekilde ev sahibi olmak isteyen bir kişi, uzun sürede yüksek faiz ödeseler de en azından aylık taksitten az verdiğini zaten kirada da otursam bu kadar para verecektim demektedirler. Aylık ödemesi fazla gelen konutları böyle bir vade sistemiyle kolay bir şekilde alabilirsiniz.

20 Yıl 240 ay Vadeli Konut Kredisi

Bilindiği üzere geçmiş yıllarda vade süreleri daha azdı bu rakamlar maksimum 120 aylık yani 10 vadeli krediler çekilebiliyordu. 2016 yılında bu rakamlar %1,30 seviyelerine kadar düşmüştür. Günümüzde yapılacak hesaplama ve düzenlemelerle müşterilerimiz 20 yıla kadar uzanan vadeli ödeme seçeneklerine sahip olabilecek. 240 aylık konut kredisi çekebilecek. Bu konut kredisinde bankaların çoğu istekli görünmektedir. Çünkü hala 15 ve 20 yıl kredi sunan bankalar mevcut ve bu konuda sıkıntı çekmemekte.

Üç tane dernek başta olmak üzere, uygulanan 20 yıl konut kredileri 2017 yılında yürürlüğe girdi. bu dernekler ;

  • Konut yatırım ve geliştiriciler derneği
  • GYO emlak konut
  • Gayrimenkul yatırım ortaklığın ortaklıkları olan GYO derneği

Bu  deneklerin birliktelikleriyle sürdürdükleri avantajlı kampanyalar şubat ayının ilk günlerinden itibaren müşterilerin 20 yıllık konut kredileri verecektir. Kampanya 1 Şubat 2017`de başlayacak. Başlayacak olan bu avantajlardan yararlanmak isteyenler şimdiden evraklarını hazırlamaya başladılar. Dernekler tarafından da konuşulan 20 yıllık vade sistemi daha önce devletimizde hiç yürürlüğe girmediği için devletimiz ve 3 dernek tarafından araştırılmaktadır. Kredi başvuruları dernek tarafından değil bankalar tarafından gerçekleştirilecektir.

240 ay aylık konutların faizleri en düşük orana indirilmeye çalışılmıştır. Faiz oranları ise %0.75 ila %0.85 arasından değişiklik göstermekte. Böyle bir koşulda kredi çeken kişiler ileride refinansman problemi ile uğraşmıyor.

Herkese 240 Aya Kadar Vadeli Konut Kredisi

Bankalarla anlaşma yapıldıktan sonra belirlenecek projenin şartları iyice açıklığa kavuşacak ve krediler kapsamında olan, özelliklede dar geliri olan müşterilerin yaşadığı sorunlar ortadan kalkacaktır. Orta gelire sahip olan müşterilere de istekleri doğrultusunda 20 yıl değil de 10 yıllık bir vade seçeneği de sunulacaktır. 120 aylık yani 10 yıllık vade sisteminde müşteriler aylık 4.100 TL. taksitle 240 aylık vade sisteminde ise 2.900 TL ile  kredinin geri dönüşü sağlanmaktadır. Bu uygulamanın getirdiği avantajlar is şunlar;

  • İlk kez düşük faiz oranları ile uzun vadeli krediler verilecek
  • 20 yıl süre için belirtilen faiz oranları alınacak %0,85 ve %0,75
  • 120 aylık bir seçenek seçecek olanlara, faiz oranları daha da düşerek %0,40 ile %0,50 aralığında değişkenlik gösterecek. Bu durum proje sunulmadan önce %0,90 oranlarındaydı.

Kira Öder Gibi Ev Sahibi Olmak

Evlerini kira verir gibi satın almak isteyen müşterilerimiz 90 bin TL 70 bin TL`lik 1+1 ve 2+1 lik daireleri, proje sayesinde bütçeleri dar olsa bile satın alabilmekte. Bunlardan önce Garanti Bankası tarafından sunulan mortgage kampanyasıyla kiracıya 20 yıl boyunca taksit yapabiliyordu.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*