Anadolu Bankası EFT Saatleri 2018

Anadolu Bankası EFT Saatleri 2018

Bankaların bilindiği üzere para gönderme konusunda iki seçenekleri var. Bunlardan birincisi havale diğeri ise EFT’dir. Peki, Havale ne demektir? Nasıl yapılır bunu biliyor muyuz?

Anadolu Bank Havale İşlemi

Çoğumuz havale yaptım, havale geldi gibi kelimeleri kullanıyoruz ancak aslında ne demek olduğunu da bilmeyen sayısı azımsanmayacak oranda. Burada kısaca tanımlama yapmak gerekirse Anadolu Bank üzerinden yapabiliriz. Aynı banka üzerinden başka bir şubeye para gönderme işlemine havale deniliyor. Havale işlemi esnasında banka sizden belli bir miktarda kesinti yapacaktır. Bu aslında genel anlamda her banka için söylenebilecek bir durum. Anadolu bank üzerinden yapacağınız bir havale işleminde ise işlemi yaptığınız tercihe ve paranın miktarına göre değişiklik gösterebiliyor. Banka şubesinden yapmış olduğunuz işlemlerinizde sizden ortalama alınacak alt ve üst limit miktarı 30-250 arasında değişiklik gösterecektir. Eğer ki bu para gönderme işlemini internet üzerinden kendiniz mobil bankacılığınızı kullanarak yaparsanız bu durumda kesintiniz yalnızca 2 TL olacaktır. Mobil bankacılıkta kesinti miktarının bu kadar az olmasının nedeni ise bankanın sizin kendi müşterileri arasında görmek istemesinden kaynaklanır. Çünkü mobil bankacılık işlemlerinden faydalanabilmeniz için o bankanın müşterisi yani hesabınızın olması gerekecektir. Bu sayede bankaya gitmenize de gerek kalmadan evinizden ya da oturduğunuz yerden işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Anadolu Bankası EFT Saatleri 2018 Kaça Kadardır?

Anadolu Bankası EFT saatleri 2018 yılında da değişmeyerek yine aynı şekilde sabah saat 08:30 akşam ise 17:00 arasında olmaktadır. Bu saatler içerisinde yapacağınız bir işlem sonrasında 5 dakika gibi bir süre sonunda hesap karşı tarafa ulaşabilecektir. Bu saatlerin dışında bir işlem yapılması durumunda ise daha önceleri söylediğimiz gibi bir sonraki günün ilk mesai saati başlangıcında o da tahmini olarak sabah saat 09:00 gibi düşecektir. EFT insanların ödeme alma ve gönderme hızını iyice artırmıştır ancak bunu mesai saatleri içerisinde yapıyor olmanız gerekir.

Anadolu Bank EFT Ücreti

EFT bildiğiniz üzere banka şubeleri arasında para gönderme işlemine deniliyor. Dolayısıyla burada havale ücretinden daha farklı bir durum söz konusudur. EFT geniş bir alanı kapsadığı içinde ücret ödemesinde paranın gönderildiği rakam üzerinden bir kesinti uygulanmaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*