Albaraka Türk EFT Saatleri 2018

Albaraka Türk EFT Saatleri 2018

Albaraka Türk katılım bankası Türkiye’de hizmet vermeye 1984 yılında başlamış ve bugün baktığımız zaman Ortadoğu’da güçlü bir sermayeye sahip olan bir finans kuruluşudur. Bankanın içerisinde yabancı payı % 66 oranındadır ancak ülkemiz bankacılık kanununa tabidir.  Her bankada olduğu gibi Albaraka Türk bankasında da mesai saatleri içerisinde karşı hesaba göndereceğiniz paranız gün içinde ulaşabiliyor. Ancak EFT’nin dışında bir saatte işlem göndermeniz halinde bir sonraki güne kalıyor. EFT bilindiği üzere mesai saatleri içerisinde yapılan para transferi işlemine deniliyor. Bunun içinde her bankanın belirlemiş olduğu bir EFT saatleri var. Bu saatler banka tarafından belirlenmemiş olsa da aslında esneme payı bankayla alakalı. Çünkü bazı bankalarda 17:00 olan bitiş saati bazı bankalarda da 17:15 şeklinde olabiliyor.  

Albaraka Türk EFT Saatleri ise 2018 yılında sabah saat 08:30 akşam ise 17:15 şeklinde belirlenmiş durumda.  Eğer ki hafta içerisinde bu saatler arasında para gönderme işlemi gerçekleştirirseniz aynı günde karşı tarafta olacaktır ancak Cuma en son 17:15’ten sonra verilecek bir EFT talimatı ise pazartesi sabahında ilgili muhatabın hesabına ulaşır.   

EFT yaptım hesaba ne zaman geçer? 

Albaraka Türk hesabınızdan EFT işlemini gerçekleştirdiğiniz de mesai saati içerisindeyse aynı anda ya da en fazla 30 dakika gibi bir gecikme sonrasında karşı hesaba düşecektir. Bu süre içerisinde hesaba geçmemesi halinde banka müşteri temsilcilerinizle görüşebilirsiniz. Çünkü bazen sizin bankanızdan kaynaklanmayan karşı banka tarafından meydana gelen sorunlar olabilir bu durumda da karşı tarafın banka müşteri temsilcileriyle görüşmeniz gerekiyor.  

Albaraka Türk EFT sorgulama işlemi nasıl yapılır? 

Yukarıda belirttiğimiz gibi mesai saatinde ödeme gerçekleştirdiniz ancak hesaba düşmedi bu durumda EFT sorgulama işlemi yapabiliyorsunuz. Eğer ki burada göndermiş olduğunuz hesapta yanlışlık ya da harf hatası olmuşsa para askıda kalabilir ya da başka birinin hesabına düşebilir. Bu durumda mutlaka dikkatlice ve hızlı hareket etmek zorundasınız. Fark ettiğiniz andan itibaren de bankanın müşteri temsilcileriyle iletişime geçmek sorunun çözümünde yardımcı olabilecektir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*