Altına Yatırım 2017 Yılında Yapılmalı mı ?

Dünyada ki en gözde yatırım araçlarından olan altın özellikle ülkemizde en çok rağbet gören ve yatırım denilince akla gelen ilk yatırım tercihidir. Son dönemlerde altında görülen hızlı trend, altın fiyatlarında geriye gidiş söz konusu olur mu sorusunu da beraberinde getirdi. Bakıldığında altın fiyatlarının çok yüksek gibi gözükmesi tedirginlik yaratsa da geçmiş dönem istatistiklerine göre altın her zaman kazanç getirisi yüksek bir yatırım aracı olarak görülmüştür. Peki, altına 2017 yılında yatırım yapılır mı ?

Altına yatırım da asıl temel konu, uzun vadeli bir yatırım olması ile ilgili. Kısa vadede altın yatırımı pek kazandırmasa da geçmiş dönemde de görüleceği üzere uzun vadede altın her zaman kazandırmıştır. Olağan dışı bir durum söz konusu olmadıkça altın fiyatlarının 2017 yılında da artacağına dair beklentiler mevcut. Özellikle Yunanistan cephesinde ki gelişmeler ve altın madenlerinin azalması, altına olan talebi arttırması ve 2017 yılı sonuna doğru ciddi rakamlara ulaşacağı varsayımlar arasında. Tabii ki her yatırım risklidir ve tahmin edildiği gibi çıkmayabilir fakat öngörülere göre hareket etmek en mantıklısıdır. Altın fiyatlarında yaşanan dalgalanmalar uzun vade yatırım düşünen yatırımcılar için endişe verici olmaması gerekir, kısa vade yatırımlar için ise tavsiyemiz altından uzak durulmasıdır.

Altın fiyatlarına bakıldığında, uzun vadede ve istikrarlı şekilde bir fiyat grafiğinin mevcut olduğu görülmektedir. Kısa dönem kazanç konusu ise tamamen şansa bağlıdır ve hiçbir yatırımcı kumar oynamayı sevmez. 2017 yılı için, yatırım tavsiyesi olmakla birlikte size önerimiz altın fiyatlarında ciddi yükselişlerin olacağıdır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*