Akbank Yatırım Hizmetleri

Yatırım konusunda çok fazla tecrübeye sahip olmayan kişilere yönelik, Ak Portföy Yönetim A.Ş. ve Ak Yatırım Menkul Değerler A.Ş. ile birleşerek, yatırım konusunda tüm sorulara çözüm bulmak ve yatırımcılara yön vermek amacı ile kurulmuş, müşterilerin öncelik tercihi olma ve piyasalarda yatırım konusunda tek akla gelen isim olmayı hedeflemiş bir platform Akbank Yatırım Hizmetleri.

Neden Kullanmalısınız ?

Yatırım konusunda çok iyi değilseniz, yatırım araçları konusunda uzman olmayıp hangi yatırım araçlarını seçerek ilerleyeceğinizi bilemiyorsanız Akbank Yatırım Hizmetlerini kullanabilirsiniz. Bunun yanında, piyasaları takip etme şansınız az ise sizin yerinize piyasa takibi yapacak biri olsun istiyorsanız, bir yatırım tercihi yaptınız ama riskleri konusunda bir fikriniz yok ise, piyasada ki fırsatları anlık yakalayamıyorsanız, tüm yatırımlarınızı tek bir noktadan gerçekleştirmek istiyorsanız Akbank Yatırım Hizmetleri servisini kullanmalısınız.

Akbank Yatırım Hizmetleri Ne Yapar ?

  • Öncelikle, nasıl bir yatırımcısınız analiz edilerek yatırımcı profiliniz oluşturulur.
  • Bu profile uygun varlık dağılımı nasıl olmalı konusunda tavsiyeler sunar.
  • Bu tavsiyeler doğrultusunda yatırımlarınıza yön vermek isterseniz; yatırımlarınızı her an takip etme zorunluluğunu kaldıran Portföy Fikirleri verir.
  • Riskleriniz dağıtmanız için Yatırım Sepeti hizmeti sunar.
  • Genel yatırım tavsiyeleri ile kendi portföyünüzü oluşturmanıza yardımcı olur.

Akbank Yatırımcı Profilleri

  • Korumacı : Yatırımlarının kısa vadede getiri sağlamasını isteyen, %10-20 riskli getirilere kalanını ise mevduat da değerlendiren, piyasaları çok sık takip edemeyen yatırımcı profili.
  • Dengeli : Her an piyasaları takip edemese de genel trendleri yakından izleyen, birikimlerinin %70’ini mevduatta tutup kalan kısmını fon,tahvil, emtia, altın, yatırım fonu, büyük hisse senetleri gibi yatırım araçlarına yönlendiren yatırımcı profili.
  • Atak : Birikimlerinin %40 kadarını orta-uzun vadeli getirilere yönlendiren, piyasaları anlık takip edebilen yatırımcı profili.
  • Agresif: Risk seven ve piyasaları çok iyi takip edebilen, birikimlerinin en az yarısını riskli yatırım araçlarında değerlendirmeyi seven, bazen günlük spekülatif alım-satım yapabilen yatırımcı profili.

Tüm Akbank müşterilerinin faydanabileceği bir hizmettir. Akbank Yatırım Hizmetleri ürünlerinden yararlanmanız için herhangi bir alt limit şartı yoktur fakat Akbank hesabında en az 200 Bin Lira veya bu miktara eşit döviz , hisse senedi veya yatırım fonu gibi varlığınız olmalı. Portföy fikirleri ürününden faydalanabilmeniz için min. 100 Bin Lira bir satın alma işlemi yapmalısınız. Yatırım sepeti ürünün min. Yatırım miktarı ise Bin Lira.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*