Akbank EFT Saatleri 2017

AKBANK EFT SAATLERİ 2017-Çağımızda teknoloji ve finansal sistemin bileşiminden doğan ve hayatımızı kolaylaştırdığı su götürmez bir gerçek olan EFT, elektronik ortam üzerinden bir hesaptan diğer hesaba para aktarımı yapma işlemine denir. Yine, fon transferine yarayan diğer bir işlem olan havale ile farkıysa iki farklı banka arasında bir işlem gerçekleştirilmiş olmasıdır.

Bir EFT(elektronik fon transferi)’nin gerçekleştirilebilmesi için olmazsa olmaz koşulu o bankanın EFT saatlerini bilmektir. AKBANK EFT SAATLERİ 2017 hafta içi her gün sabah saat 09.00 ile akşam 17.00 arasındadır. Sorunsuz ve hızlı işlem yapılabilmesi adına, müşteri memnuniyeti odaklı çalışma sistemiyle çalışan Akbank, kişinin mağduriyetinin önlenmesi için, Pazartesi sabah ve Cuma öğleden sonrasında yoğunluk olması nedeniyle işlemlerin bu mesai saatleri dışında yapılmasını önerir. Çünkü zaman zaman biriken işlemler nedeniyle tamamı yetiştirilememekte ve bir sonraki güne kalmaktadır. Tüm bunların yanında resmi tatil ve benzeri günlere denk gelen fon transferi, takip eden bir sonraki mesai gününde hesaba aktarılmış olacaktır.

Akbank

Birtakım yoğunluklardan ötürü aktarımının gerçekleştirilemediğinin düşünüldüğü bir para varsa, bir süre beklenmesi gerekir. Normalde 5 ile 10 dakika arasında süren bu işlem bu tür yoğunlukların olduğu zamanlarda yarım saate kadar uzayabilmektedir.

Bunların yanı sıra işlemi gerçekleştirme esnasında bir sorun yaşandı ise yapılan işlem sistem üzerinden kontrol edilir. Eğer bilgilerde bir problemle karşılaşılmadıysa o vakit mutlaka Akbank Çağrı merkezini arayarak yardım istenmelidir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*