Acil Krediye İhtiyacım Var Bankalar Kredi Vermiyor

Bankalardan Kredi Alamayanlara Sicil Affı

Kara listede bulunanlara ve kredi alamayanlara , daha öncelerden ödemediği ya da ödeyemediği kredisi nedeniyle kredi notu çok düşük olanlara müjdeli haber geldi. 2017 yılı itibarıyla sicil affı çıkarıldı ve kredi çekme imkânı verildi. Bu yasayla beraber bankanın kara listeye aldığı vatandaşlara kredi çekme imkânı doğmuş oldu. Bu yürürlüğe giren kanunla birlikte kredi düşüklüğü sebebiyle kredi çekemeyen kişi ilk adım olarak KBB’ nin takip listesine girmesini sağlayan borç parasını yapılandırmalıdır.

Sicili Bozuk Kişilere Kredi İmkânı

Acil krediye herkesin ihtiyacı olabilir. Kredi notunuzun düşük olması sebebiyle kredi kullanamıyor da olabilirsiniz. Artık sicil affı sayesinde sizin için uygun kredileri araştırdık. Bankalara şu an yaptığınız sonuçlar olumsuz çıksa da şu yazımıza göre harekete geçerseniz bu kredi almalarda başarılı olacaksınız.

Acil Paraya İhtiyacım Var Ne Yapmalıyım

Bankalara gidip kredi başvurusu yapmak isteyen kişilerden istenen evraklardan en önemlisi olan maaş bordrosu istenmektedir. Maaş bordronuz olduğunda belli bir miktar kredi alabilmektesiniz. Maaş miktarınıza göre bu kredinin tutarı değişmektedir. Maaş bordronuz varsa bu kredilere sorunsuz olarak ulaşırsınız ve kredi fırsatınız olur. Acil paraya sıkışan kişilerde krediye başvurarak aynı oranlarda krediden faydalanabilir.

Maaş Bordronuz Yoksa

Eğer ki maaş bordronuz yoksa ve kredi çekmek istemenizin sebebi sıfırdan bir hayata başlamak, yeni bir iş kurmak iste maaş bordronuz olmadığı için bankalar size gerekli şartlar sunarlar. Bunlardan en önemlisi bankalar maaş bordrosu olan ve kredi notu düşük olmayan bir kefil isterler. Bu durumlarda bankalara iyi bir kefil sunmak sizin için her zaman krediyi alabileceğiniz anlamına gelmektedir. Kefilinizin maaş bordrosuyla birlikte üzerinde olan tapusu, mülkü vs. malvarlığı olması da bu kredinin çıkmasını kolaylaştırır.

Sanal Ve Fiziki Tefeciler 2017

Artık bu devirde tefecilik yapan kişiler çoğaldı. Bu kişiler çaresiz ve para ihtiyacı olan kişilere yüksek faiz oranlarıyla para vermekteler. Ödememeleri durumunda büyük sıkıntılara yol açabilmektedir. Artık sosyal ağlardan bile rahatça ulaşabileceğimiz tefeciler büyük şehirlerde, insan çokluğu neredeyse orada bulunurlar. Bu tefecilerin arasında çok fazla dolandırıcı vardır. Kesinlikle tefecilere para için başvurmayınız. Tefecileri en çok tercih eden kişiler ise bankadan kredi çekemeyen kişilerdir. Bu kişilere dolandırıcı tefeciler peşin para ödeyerek kredi çekeceklerini söylerler. Bu duruma kesinlikle inanmayın.

Komisyonla Kredi Çekme

Acil nakit ihtiyacınızda özellikle büyük şehirler başta olmak üzere komisyon ile kredi imkanı sağlayan birçok şirket bulunmaktadır. Bahsi geçen yerler içinde özellikle İstanbul da komisyon ile kredi veren yerler oldukça fazladır ve göze de batmaktadır. Fakat bu durum dediğimiz gibi sadece İstanbul da olmadığı gibi bulunduğunuz yerlerde de komisyon karşılığı kredi imkanı bulabilirsiniz.

Bu kapsamda faktöring şirketler, nakit ihtiyacı olanlara kolaylık sağlarken, bunu resmi olaraktan yapmaktadırlar. Fakat bunu gayri resmi yollar ile sürdürmekte olan birçok kişi bulunmaktadır. Sizlerde kredi notunuzun düşük olması, kara listeye düşmeniz gibi nedenler dolayısıyla kredi çekemiyorsanız, bu yöntemi de deneyebilirsiniz. Fakat bu yöntem adına olukça dikkatli olmanızı öneririz. Tabiiki de bizler sizlere bu bilgiyi sunarken gayri resmi yollar ile kredi almanızı önermeyeceğiz. Aksine sizlere hiç tavsiye etmeyerekten, son ihtimal olması dahilinde dikkatli olaraktan gayri resmi olaraktan kredi çekmenizi tavsiye ederiz.

Kara Listeden Nasıl Kurtulurum?

Kara listeden kurtulmanın yolları şöyledir;

  • Bankalara bulunan kredi borçlarınızı düzenli bir şekilde ödeyiniz
  • Kullanılmış kredi kartı ve kredili olan mevduatlarınızın taksitlerini geciktirmeyiniz.
  • Otomatik ödeme talimatı veriniz.
  • İnternet bankacılığı ile elektrik, su, telefon gibi bulunan faturalarınızı düzenli olaraktan ödeyiniz.

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*