72 Ay Yapılandırma Halkbank

Halkbankası 72 ay yapılandırma kapsamında, yasal takipte olmayan kredi borçlarınız ve kredi karı borçlarınız için yapılandırma hizmetine başlamış durumda. 72 ay yapılandırma Halkbank şubelerinde düşük faiz oranları ile hizmete sunulmuştur. Türkiye’nin içinde bulunduğu ekonomik zorluklardan çıkmak için devlet tarafından sunulan yasa, mevcut borç yükünden vatandaşların kurtarılması için son çare olarak görülmekte. Yapılan düzenlemeler ile birlikte yasal takipte olmayan borçlar için ihtiyaç kredilerinde 48 ay, kredi kartları için ise 72 ay yapılandırma imkanı bulunmakta.

Önce ki çekmiş olduğunuz ihtiyaç kredisinde ödemelerde zorluk yaşıyor ve 48 ay yeniden yapılandırmak istiyorsanız Halkbank %1,28 faiz oranı ile yeniden yapılandırma imkanı sunmakta. Böylece daha düşük taksitler ile kredinizi daha kolay ödeme imkanına erişmeniz mümkün Yasal takibe girmemiş kredi kartı borçlarınız için 72 ay yapılandırma Halkbank tarafından %1,35 – %1,75 arası faiz oranları ile bugünden itibaren yapılandırma imkanı mevcut.

Yapılandırma işlemlerinizi başlatmadan önce ödeme planınızı gözden geçirmenizde fayda var. Kredi kartı borçlarınız için yapılandırma yaptığınız taktirde tekrardan kredi kartlarınıza luzumsuz harcamalar ile borç yükü oluşturmak gelecek aylar için tehdit oluşturacak ve sizi zor duruma sokacaktır. Yapılandırma sonrası gelir ve giderlerinizi mutlaka hesap ediniz.

72 ay yapılandırma kapsamından yararlanabilmeniz için mevcut borçlarınızın takipte olmaması gerektiğinizi vurgulamakta fayda var. Ayrıca, yasal düzenlemelerin resmi gazetede yayınlandığı tarihten sonra ki borçlarınız için de yapılandırma söz konusu değil.

Borç yapılandırma fırsatından yararlanabilmek için Halkbank şubelerine gitmeniz gerekmektedir. 72 ay yapılandırma için herhangi bir son gün belirtilmemiştir. Her tüketici bu imkandan sadece 1 defaya mahsus yararlanabilmektedir.

72 ay yapılandırma Halkbank şubelerinden gerçekleştirilebilir ve kredi kartı borçlarınız için ihtiyaç kredisi de çekme imkanına sahipsiniz böylelikle %1,75 yerine %1,28 faiz oranları ile daha tasarruflu bir kredi kullanmış olur, ödemelerde zorluk çekmezsiniz. Bunun için şubeye gittiğinizde ihtiyaç kredisini kredi kartı borcu için çektiğinizi söylememenizde fayda var. Bankalar borcu borç ile kapatma düşüncesine pek olumlu yanıt vermezler. Krediniz onaylanır ise örenğin 10.000 TL için kredi kartı yapılandırmasında 17.665 TL geri ödeyecekken ihtiyaç kredisi çekerseniz bu rakam 13.475 TL olacaktır. Arada ki farkı hesaplayarak kredi talebinizi şekillendirebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*