30 Yıl Vadeli Konut Kredisi Şeker Finans

240 ay vadeler ile konut kredisi satışlarının duyurulduğu ve taleplerin hızla arttığı bu dönemde, sizler için var olan bir kampanyadan daha bahsetmek istiyoruz. Şeker Finans 360 ay vadeli yani 30 yıl vadeli konut kredisi vermekte. Her ay kira öder gibi, uzun vadeler de ev sahibi olmak isteyenler için 30 Yıl Vadeli Konut Kredisi Şeker Finans tarafından yapılan kampanyayı inceledik.

Son dönemler de özellikle konut sektöründe ki gerilemeye dur demek için yapılan kampanyalara şahit olmaktayız. Bunun nedeni ise, gün geçtikçe ev sahibi olma ihtimalinin düşmesi. Konut fiyatlarının oldukça yüksek olması, orta ve dar gelirli ailelerin birikimlerinin yetersiz kalması uzun vadede krediye girerek konut sahibi olma hayallerini güçlendirmektedir. Şeker Finans, elinde az birikim olan ve bir daire sahibi olmak isteyenler için 360 ay yani 30 yıl vadeli konut kredisi vermektedir. Peki, neden 240 ay dururken 360 aya girmeliyim, üstelik faiz oranları daha cazip? diyebilirsiniz. Fakat Emlak Konut GYO tarafından yapılan kampanya da yer alan daireler her semtte bulunmamakta ve sınırlı sayıda tutulmaktadır. Ve sadece belirlenen projeler için 240 ay vadeli konut kredisi kullanabilirsiniz. Fakat Şeker Finans tarafından sağlanan uzun vadeli konut kredisinde istediğiniz ev için istediğiniz yerde kredi kullanımını gerçekleştirmeniz mümkün. Yani burada herhangi bir projeden ev alma şartı olmaksızın tamamen istediğiniz daireye kavuşabilirsiniz.

10 Bin Lira ile 900 Bin Lira arasında kredi taleplerinizi uygun faiz oranları ile karşılamanız mümkün. Şeker Finans tarafından belirlenen faiz oranı %1,19 ile %1,23 arasında değişmekte. Bu, %0,79 ile Emlak Konut GYO kampanyasına göre oldukça yüksek görünüyor. Bunu da not düşelim ki daha düşük faiz oranları da sağlanabilir. Ayrıca kredi tutarının binde 5’i oranında kredi tahsis ücreti de alınmakta. İpotek tahsis ücreti, ekspertiz ücreti ve diğer masraflar için alınan ücretler Şeker Finans 30 yıl vadeli konut kredisi ürününde alınmamakta. Ayrıca, hayat sigortası yaptırmak da tamamen size kalmış, herhangi bir zorunluluk yok. Tabi bu noktada, size tavsiyemiz hayat sigortası yaptırmanız. Çünkü biliyorsunuz ki dünyanın bin türlü hali var, size bir şey olması durumunda banka kalan borcu öder ve konutu da varislerinize verir. Hayat sigortası yaptırmamanız durumunda ise size bir şey olduğu zaman varisler borcu ödemeye devam eder.

360 ay vadeli konut kredisi için Şeker Finans web sitesi üzerinden ön başvurunuzu yapabilir veya şubelerden yardım alabilirsiniz. Şimdi, işin en can alıcı noktasına geçelim yani 30 yıl vadeli konut kredisi almak mantıklı mı bakalım. 100 Bin Lira kredi çekeceğinizi varsayalım ve faiz oranını %1,23 baz alalım. 360 ay vadeli 100 Bin Lira kredi için faizler toplam geri ödeyeceğiniz tutar 448 Bin 200 TL. En önemli nokta ise, aylık taksitler ki bu örnekte ki meblağ için aylık 1245 TL taksit ödersiniz. 150 Bin Lira kredi çekmeniz durumunda ise uygulanacak faiz oranı %1,19 ve aylık taksitler 1810 TL olacaktır. Bakıldığında, geri ödeyeceğiniz faiz miktarı oldukça yüksek fakat 30 yıl vade için göze lınabilir mi? Siz karar verip hesabınızı yapabilirsiniz. Kira ödemek mi, ev sahibi olmak mı?

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*