Bankamatikten Kartsız Para Çekme İşlemi

Her bankanın bankamatik işlem menüsü benzer özellikler taşır ve hemen her adım, benzerlikle gösterir. Bankamatikten Kartsız Para Çekme İşlemi yapmanız için, yöntemini bilmeniz yeterlidir.

Kartınızı evde unutmuş veya yanınız da olsa da kartınızın deforme olmasından dolayı kullanılmaz durumda olması ile karşı karşıya kalmış olabilir ve bu durumda kartsız para çekme işlemi yapmak zorunda kalabilirsiniz. Kartınız ile işlem yaparken, şifrenizi 3 kez hatalı girmeniz durumunda banka, kartınıza el koyabilir ve geri vermeyebilir. Yada Vakıfbank gibi, kart şifrenizi şüpheli bularak para çekmenize müsaade etmeden kartınıza el koyabilir. Bu tamamen bir güvenlik önlemi olsa da can sıkıcı bir durum ile karşılaşmanız olası. Ve o anda oldukça da önemli bir iş için paraya ihtiyacınız vardır. Banka mesai saatlerini çoktan bitirmiş ve artık tek şansınız bankamatik olabilir. Peki, bu gibi aksilikler durumunda bankamatikten kartsız para nasıl çekilir? Bankamatikten Kartsız Para Çekme İşlemi yapmanız için müşterisi olduğunuz bankanın mobil bankacılık müşterisi olmanız gerekmektedir. Yani bir mobil bankacılık uygulamasına ve tabi ki bu uygulamaya giriş bilgilerine ihtiyacınız var. Mobil bankacılık uygulaması ile nasıl para çekeceğiz, görelim.

Teknoloji o kadar gelişti ki artık bazı bankaların mobil uygulamasına parmak izi veya göz tanıma teknolojisi ile giriş yapmak bile mümkün. E hali ile, bu kadar gelişmişlik içinde illa ki yanımızda kart taşımak zorunda değiliz. Mobil uygulama teknolojisi QR kod yardımı ile para çekmek hem çok daha hızlı hem de güvenli. Bankanızın ATM’sinin önünde, mobil uygulamanızı açarak “para çekme” bölümünden  “QR kod ile para çekme” adımına geliniz. Bu adımda, telefonunuzun ekranında kamera açılacak ve QR kod tarayıcı çalışacaktır. Bu adımı uyguladıktan sonra yine bankamatik ekranından kartız işlemler menüsüne gelerek para çekme ve ardından QR kod ile para çekme adımlarını izleyiniz. Sonrasında bankamatik ekranında size bir QR kod oluşturulacaktır, telefonunuzun kamerasını bu koda yaklaştırarak görmesini sağlamanız yeterli. Ardından paranızı rahatlıkla çekmiş olacaksınız.

Bankamatikten Kartsız Para Çekme İşlemi için uygulayabileceğiniz bu yöntem şu bankalarda mevcut: Yapı Kredi Bankası, Türkiye Ekonomi Bankası , Garanti Bankası, İş Bankası, Akbank, ING Bankası, Finansbank.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*