Vodafone Kredi Notu Öğrenme

Eskiden sadece bankaların ulaşabildiği kredi notu verilerine tüketicilerin de erişmesi için kurulan Findkes platformu tüketiciler tarafından takdirle karşılandı. Zira artık kredi çekmeden önce yapacağımız başvuru öncesinde risk raporu alarak limitlerimizi öğrenebilir ve limitler çerçevesinde kredi başvurusunda bulunarak olumlu sonuçlanmasını da sağlayabiliriz. Özellikle bankaların SMS ile kredi başvurusu sağlaması ve mobil bankacılık uygulamaları ile kimse ile muhatap olmadan kredi çekmemiz, kredi notunun önemini bir kez daha kanıtlar nitelikte oldu. Artık nasıl ki olduğumuz yerden kredi başvurusu yapabiliyoruz Vodafone Kredi Notu Öğrenme servisi ile yine her an kredi notumuzu da öğrenebileceğiz. Özellikle Findeks üyelikleri ile uğraşmak istemeyen veya interneti aktif kullanmayan vatandaşlar için SMS ile kredi notu sorgulama hizmeti gayet başarılı bir seçenek.

Vodafone Kredi Notu Öğrenme Nasıl Yapılır?

Eğer bir Vodefaone kullanıcı iseniz veya çevrenizde bu GSM operatörünü kullanan yakınınız var ise kredi notu sorgulaması yapmanız çok kolay. Bunun için yapmanız gereken tek şey belli kurallar ile bir SMS oluşturup göndermek. Peki; sms ile kredi notu öğrenme işlemi için hangi adımlar uygulanmalı. Telefonunuzun mesajlar kısmına girerek yeni mesaj oluşturmanız ve ardından;

  • TC kimlik numarası
  • Doğrum tarihi

Bilgilerini girerek 1112’ye mesaj göndermeniz gerekli. Örnek; 01234567891 1983 >> 1112

Gerekli incelemeler sonrası anında kredi notunuz telefonunuza SMS ile bildirilecektir.

Vodafone Kredi Notu Öğrenme Ücreti

Kredi notunuzu ücretsiz öğrenebileceğiniz herhangi bir platform henüz yok. Findeks internet sayfasından veya bankaların online kredi notu sorgulama servislerinden de belli ücretler dahilinde kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Findeks kredi notu sorgulama işlemi Vodafone SMS ile yapıldığı takdirde faturanıza 9 TL gibi bir ek ücret yansıyacaktır. Bu tek sorgu için alınan bir seferlik ücrettir ve aylık otomatik olarak sizden tahsil edilmez. Her sorgu başına 9 TL ücret alınır.

Bu yazımızdan sonra ücretsiz kredi notu öğrenme imkanını merak edebilirsiniz. Daha önce de belirttiğimiz gibi böyle bir seçeneğiniz henüz yok. Tahmini veriler sunan bankacılar olabilir fakat gerçeği yansıtmayacaktır. Ayrıca bazı web sitelerinde kredi notunuzu ücretsiz sorgulayabileceğinize dair bir takım formlar gerçeği yansıtmamaktadır. Kişisel bilgilerinizi Findeks harici kimseyle paylaşmamanız yararınıza olacaktır. Bazı dönemlerde Findeks kampanyaları olabiliyor, bu dönemleri takip ederek de ücretsiz olmasa da 1 TL karşılığı kredi notunuzu öğrenme şansı yakalayabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*