Anasayfa » Kredi » Kredi Limiti Nasıl artırılır

Kredi Limiti Nasıl artırılır

Kredi çekmek isteyen bireylerin diledikleri kredileri diledikleri bankalardan çekmeleri için öncelikle banka kredi notunun yüksek olması gereklidir. Düşük not ile kredi miktarının yükseltilmesi mümkün olmadığı gibi bankaların geneli kredilere olumsuz cevap vermektedir.

 

Kredi Limiti Nasıl artırılır, Kredi limiti artırmak için; yüksek banka kredi notuna sahip olmalı, ödemelerinizi düzenli yapmalısınız. Her müşterinin bir banka kredi limiti bulunmaktadır. Bu limit kullanılan kredi kartı borçlarının toplamı, kullanılan kredilerin toplamı ve kullanılan mevduat hesabının toplamı ile alakalı bir miktar olup gelire ve bankacılık işlemlerinin sıklığına göre belirlenmektedir.

Kredi limitinin artırılması için kredi kartı borçları ödenmeli gerekirse kredi kartı kapatılmalıdır kredi kapatırken hangi kredi kartını kapatacağınıza dikkat etmeniz gereklidir. Kredi Kartı ile Kredi notu nasıl yükseltilir yazımıza bakmanızda yarar vardır. . Banka mevduat hesabı ödenmeli ve mümkünse kapatılmalıdır. Ayrıca banka kredileri düzenli ödenip kapatılmalıdır. Böylelikle bankalara olan toplam borç miktarımız düşecektir ve böylelikle kredi limitiniz artırılacaktır.

HABERİN DEVAMI

En az borç miktarı, en düzenli ödeme düzeni ve sıklıkla yapılan bankacılık işlemleri kredi limitinin artırılmasını sağlayacaktır. Kredi limitinizi artırmak için internet bankacılığı telefon bankacılığı mobil bankacılık veya herhangi bir banka şubesine uğrayarak gerçekleştirebilirsiniz.

Kredi Kartı

Kredi limiti artırıldığında kullanabileceğiniz toplam kredi kartı sayısını ve kredi kartı limitini arttırabilirsiniz. Ayrıca daha yüksek kredili mevduat hesabı kullanabilir veya aynı anda 2 – 3 krediyi farklı bankalardan kullanabilirsiniz. Kredi limiti bütçenin ve gelirin artması ile birlikte beyan usulü ve bildirim yolu ile yapılarak ta artırılmaktadır.

Kredi notunda düşükler genellikle düzensiz ve zamanında yapılmayan ödemeler tarafından oluyor. Faturalarınızı kredi kartına bağlayın, aylık sabit kredi ödemeler fatura ödemeleri vs. ödemelerinizi kredi kartınıza bağlayarak düzenli ödeme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan İkici El Taşıt Kredisi Yerine İhtiyaç Kredisi Alın! başlıklı makalemizde faiz oranları, hesaplama ve ihtiyaç kredisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında Can Kesik

Can Kesik
Yatırım ve Bankacılık alanında uzmanım, Yüksek lisansımı İşletme alanında yaptım. Vatandaşların kredi notu yükseltmesini yardımcı olmakla beraber yatırımla ilgili bilgilerimi paylaşıyorum

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

İlginizi Çekebilir

KGF Kredisi Ne Demek Nasıl Kullanılır?

Her geçen gün KOBİ’ler için krediler anlamında yeni fırsatlar karşımıza çıkıyor. Çok uzun yıllar faaliyette ...