Banka kredi notu sorgulama işlemelerinizi özel kamu veya katılım bankalarının herhangi bir şubesine giderek bireysel işlemler kısımımda gerçekleştirebilirsiniz. TC kimlik numaranız ile yapılacak sorgulamada bireysel bankacılık uzmanı sizlere kredi notunuzı söyleyecektir.

Kredi Notu Sorgulama İşlemi Püf Noktası

Banka kredi notu sorgulama işlemelerinizi özel kamu veya katılım bankalarının herhangi bir şubesine giderek bireysel işlemler kısımımda gerçekleştirebilirsiniz. TC kimlik numaranız ile yapılacak sorgulamada bireysel bankacılık uzmanı sizlere  söyleyecektir.

Bununla birlikte  sorgulama işlemelerinizi merkez bankasına bireysel başvuru faks yolu ile başvuru ve dilekçe ile başvuru yöntemlerinden birisi ile 2 hafta içerisinde öğrenebilirsiniz. Bankalar ve merkez bankası verilerine göre  en gerçekçi sorgulama şeklidir. Zira bankalarda merkez bankası veri havuzunda bakarak 0 – 1900 arasında değişen banka kredi notu sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirmektedir.

 

Banka notunuzu sorgulama işlemlerinizi kredi kayıt bürosuna bağlı 9 büyük bankanın olduğu bir bilgi havzundan da öğrenebilirsiniz. Merkez bankası sonuçlarına bire bir aynı olmasa da benzeyen bu sorgulama sistemine Findeks adı verilmektedir, internet şubesi ile bilgisayar Üzerinden veya akıllı mobil uygulamadan indirip sorgulama yapacağınız sistem de ücretli güncel sorgulama işlemleri de bulunmaktadır.

Kredi Notu Sorgulama

Vereceğiniz talimata ve ödemlere göre her ayın 9 unda otomatik kredi notu sorgulama işlemleri yapılmakta kısa mesaj ve mail olarak sizlere ulaştırılmaktadır. Burada yapılan kredi notu sorgulama işlemlerinde eski sorgulamaları değişimleri grafiklerle göreceksiniz.

findeks sizden gerçek kimlik bilgilerinizi doğru iletişim adreslerinizi isteyerek bir güvenlik koridoru da oluşturmaktadır. Bu da ciddi bir sistemin sunulduğunu göstermektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*