Konut Kredisi Almak için Kredi Notu Yükseltmeye Kalkmayın

Merhaba Bankakredinotu Ailesi: Ben konut kredisi çekerek bir ev almak istiyorum ve kredi notum oldukça düşük, şuan baktığımda kredi notum 700 civarında, ve bankalar bana konut kredisi vermiyor. Ne yaptıysam kredi vermeyi reddettiler. Kredi danışmanlığı hizmeti almak istiyorum kredi notumu yükseltmek için, Kredi notu danışmanları benden yaklaşık olarak 1000 lira istiyorlar, Sizce bu parayı versem kredi notum yükselir ve Bankalar bana konut kredisi verir mi?  -Ahmet

Merhaba Ahmet, Öncelikle kredi notunun anlamını kavramak lazım, senin kredi notunun 700 olması, finansal anlamda çok büyük sıkıntılar çektiğini göstermektedir. Sen bu kadar finansal sıkıntılar çekerken bir konut alıp üstüne kredi işine girmek ne kadar sağlıklı öncelikle bu açıdan bakmalısın, Kredi notu yükseltme oldukça kolaydır, sitemizde ki yazıları okuyarak kolaylıkla notunu yükseltebilirsiniz. Ancak bankaları ve kredi notu sistemini kolay adımlarla aldatarak kredi notunu yükselttiğin zaman ve konut kredisi sana verildi. Peki verildikten sonra bu krediyi nasıl ödemeye çalışacaksın.

Konut Kredisi Almak için Kredi Notu Yükseltmeye Kalkmayın

Kredi notu bu kadar düşük olması senin maddi olarak gelirinin de düşük olduğu anlamına gelmez. Herkes kredi notunu yükseltmek ister ve çoğu kişi ve firmalar kredi notu yükseltmek için belli ücretler karşılığı bu hizmeti verdiğini taahhüt eder.

Kredi notu 30 ile 90 gün içerisinde yükselebilirken  bankalar bu değerlere göre size genellikle istediğiniz kredi miktarını verebilir. Ev alırken evin ipotek edilmesi ayrıca banka için bir garantidir. Bankalar genellikle evin piyasa fiyatının %70’i kadar kredi kullandırmakta ve krediyi çeken tüketici borcunu ödeyemediği zaman, evi direk alır ve kendisi uygun fiyatlarla satmaya çalışır. Bankalar zaten gayrimenkul zengini, 2009 krizinden sonra bir çok vatandaş kredi borçlarını ödeyememiş ve bankalar buna bağlı olarak evlere haciz koyarak kendi adlarına almıştır. Şun bütün bankalar her ilde gayrimenkul satışı yapmaktadır. Sadece 2009 yılında değil şuan günümüzde bile bu gibi işlemler yapılmaktadır. Bunun nedeni kredi notunun düşük olması nedeniyle yani ekonomik durumu kötü olan vatandaşların bankalara güvenerek konut kredisi ile ev almaktadır. Ancak burada yanlış anlaşılan husus Vatandaşların bankaya güvenmesi durumudur, Vatandaş ekonomik imkanı olmamasına rağmen bir kaç işlem ile kredi notunu yükselterek çektiği kredi sonrasında sırtını bankaya yaslarsa banka alacağınız her şekilde tahsil edeceğini unutmayalım.

Kredi Danışmanlık firmalarına ücret karşılığı kredi notunuzu yükseltebileceğiniz unutmayın, ancak altından kalkamayacağınız bir borca girmeniz sizi bir felakete götürür. Yapmanız gereken en önemli husular finansal bağımsızlığınızı kazanmanız, gelirinizi arttırmanızdır. Bu şekilde kredi notunuzu kendiliğinden yükselecektir.

Ancak geliriniz yüksek ve kredi notunuz düşükse sitemizden kredi notu yükseltme tekniklerine bakara kısa bir süre içerisinde kredi notunuzu yükseltebilirsiniz.

4 Comments Posted

  1. Ödemekte olduğum 1680 tl taksitle kredim var,kamuda çalışıyorum 4100 tl maaşım var,kredi notum düşük ama takip veya icra lik değilim kredim olan bankadan 150000 tl konut kredi si çekmek istiyorum ihtiyaç kredimi kapatarak çekmem mumkunmu,kredim 40000 bin tlye kapanıyo cevabinizi bekliyorum

  2. ben memurum memur olmadan unce bir kaç gecikmem olmuştu şimdi konut kredisi almak istiyorum poanin duşuk diyorlar poanim bin yüzün ustunde ne yapmam gerek

1 Trackbacks & Pingbacks

  1. Ziraat Bankası Konut Kredisi Başvurusu - Banka Kredi Notu

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*