Anasayfa » Bankalar » Bankada Hesap Açtırmak İçin Ne Gerekli

Bankada Hesap Açtırmak İçin Ne Gerekli

Bankada Hesap Açtırmak İçin Ne Gerekli ? Yaş Sınırı ve Gerekli Evraklar Nelerdir ?

Bankada hesap açtırmak için tek aranan şart 18 yaşını tamamlamış olmanız gerekmektedir. Bunun yanı sıra 18 yaşını doldurmamış olmayan kişiler de banka hesabı açtırma hakkına sahiptirler. 18 yaşını doldurmamış olan kişilerin bankaya hesap açtırması için veli onayı gerekmektedir. Veli dâhilinde 18 yaşını doldurmamış olan kişilerde banka hesabı açtırma hakkına sahiptirler.

Banka hesabı açtırmak için illa ki hesap açtırabileceğiniz belli bir banka bulunmamaktadır. Tüm bankalara hesap açtırma hakkına sahipsiniz. Bir bankaya hesap açtırabilmeniz için iki yol bulunmaktadır. Birincisi şubeye giderek hesap açtırma yoludur. İkincisi ise web sitesi üzerinden hesap açtırma işlemi yapmaktır. Banka hesabı açtırmak için şube yoluyla hesap açtırmayı tercih ediyorsanız; şubede müşteri temsilcisiyle yaptığınız görüşme sonrasında bir form doldurursunuz. Doldurduğunuz form sonrasında hesap açtırma işleminizi gerçekleştirmiş olursunuz. Hesap açtırma işlemini yapabileceğiniz ikinci yol ise web sitesi üzerinden yapılan hesap açtırma işlemidir. Hangi bankada hesap açtırmak istiyorsanız, bankanın web sitesine giriş yaparak hesap açtırma formunu doldurmalısınız. Hesap açtırma formunuzu doldurduktan sonra hesap açma işlemlerinizi de gerçekleştirmiş olursunuz.

HABERİN DEVAMI

Banka hesabı açtırırken müşteriler çeşitli faktörlere dikkat etmektedir. Banka hesabı açtırırken hangi bankanın müşterisi olunduğu, EFT, havale ücretleri gibi detaylar önem taşımaktadır. Hangi bankanın müşterisiyseniz hesap açtırma işleminizi de o banka üzerinden yaptırmanızda fayda bulunmaktadır. Bunun yanı sıra EFT ve havale ücretlerinin düşük olması da hesap açtırmak için bir bankanın tercih sebebi olmasını sağlamaktadır. Ayrıca hesap işletim ücretlerinin var olması ya da olmaması da hesap açtırırken büyük önem taşımaktadır.

Bankada hesap açtırmak istediğinizde bankanın çeşitli özelliklerine bakmalısınız. Peki, bankada hesap açtırmak için nelere dikkat edilmelidir? İşte, bankada hesap açtırmak için gerekli olanlar;

  • Hangi bankanın müşterisiyseniz hesap açtırma işleminizi de o bankada yaptırmak mantıklı olmaktadır.
  • Banka hesap açtırma işlemi yaparken EFT ve havale ücretleri de önem taşımaktadır. Bunun için EFT ve havale ücreti en düşük olan bankaların tercih edilmesi doğrudur.
  • Hesap işletim ücreti de hangi bankanın tercih edileceğinde büyük önem taşımaktadır. Özellikle hesap işletim ücreti olmayan bankaların tercih edilmesi doğru olacaktır.

Bir önceki yazımız olan İBAN Sorgulama Nasıl Yapılır ? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Hakkında Can Kesik

Can Kesik
Yatırım ve Bankacılık alanında uzmanım, Yüksek lisansımı İşletme alanında yaptım. Vatandaşların kredi notu yükseltmesini yardımcı olmakla beraber yatırımla ilgili bilgilerimi paylaşıyorum

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

İlginizi Çekebilir

Kırmızı Kalem Yiyene Kredi Veren Bankalar

Çoğumuz nakit sıkışıklığında öncelikle bankalardan destek alırız. Bu tip kurumlar kredi notumuz yüksek ve gelirimiz ...