İBAN Sorgulama Nasıl Yapılır ?

İBAN Sorgulama Nasıl Yapılır?

İban sorgulamayı çeşitli yollarla öğrenebilirsiniz. Bankaların internet sitesi ve telefon bankacılığını kullanarak, müşteri hizmetleriyle görüşme yapmak iban numaranızı sorgulamanızı sağlayacaktır.

İBAN Nedir?
İBAN her banka kartı ve kredi kartı için oluşturulan sayısal bir değerdir. İbanın amacı eft ve havale işlemleri esnasında yanlış bir hesaba havale yapmayı önlemektir. İsim benzerliği sık karşılaşılan bir durumdur. Ancak iban numarası tek ve özeldir. Bunun için de iban numarası karışıklığı önlemek için önemli bir etkeni oluşturmaktadır.

İster kredi kartı olsun, ister banka kartı olsun her kartın kendine ait bir iban numarası bulunmaktadır. Bu iban numarası ile eft ve havale işlemleri gerçekleştirilebilir. Bunun yanı sıra hesabınıza para aktarılacağı zamanda yine aynı şekilde iban numarası vererek hesabınıza para aktarımı yaptırabilirsiniz.

 

Garanti Bankası İban Sorgulama

Birinci Yol: Garanti bankası iban sorgulamak için ilk yol müşteri hizmetlerini aramak ve iban numaranızı öğrenmektir.

İkinci Yol: Garanti internet şubesine girip, iban sorgulama yaparak, şube kodu ve hesap numarası ile iban numaranızı öğrenebilirsiniz.

Halkbank İban Sorgulama

Birinci Yol: Halkbank şubesine giderek iban numaranızı öğrenmek istemeniz iban numaranızı öğrenmenizin ilk yoludur.

İkinci Yol: Halkbank internet bankacılığını kullanarak da Halkbank iban sorgulama imkanınız bulunmaktadır. Halkbank iban sorgulayabilmek için müşteri no, şube kodu ve ek no bilgilerine sahip olmanız gerekmektedir.

Ziraat Bankası İban Sorgulama

Birinci Yol: Ziraat Bankası şubesine giderek müşteri temsilcisiyle yapacağınız görüşme sonrasında iban numaranızı öğrenebilirsiniz. Ayrıca şubeye gitmeden telefonla müşteri hizmetleriyle görüşme sağlayarak da iban numaranızı öğrenme imkanınız bulunmaktadır.

İkinci Yol: Ziraat bankası internet bankacılığını kullanarak Ziraat Bankası iban sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Ziraat Bankası iban sorgulama işlemini gerçekleştirmek için şube kodu ve hesap numarası bilgileri gerekmektedir.

Türkiye İş Bankası İban Sorgulama

Birinci Yol: Türkiye İş Bankası iban sorgulama işleminizi gerçekleştirmek için ilk yol müşteri temsilcisi ile yapacağınız görüşmelerdir. Müşteri temsilcisiyle şubeden ya da telefon üzerinden görüşme yapmanız iban numaranızı almanızı sağlayacaktır.

İkinci Yol: Türkiye iş Bankası iban sorgulama işleminizi gerçekleştirmek için internet bankacılığı da tercih edeceğiniz yollar arasında bulunmaktadır. İş Bankası internet bankacılığı kullanarak iban öğrenmek istiyorsanız il, şube ve hesap numarası bilgileri gerekmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*