Son Trend Kredi Çıkartılır

Ekonomik sıkıntının artması ve kış mevsiminin gelmesi ile artan masrafların üstesinden gelmek isteyen bireyler ne yazık ki son zamanlarda Son Trend Kredi Çıkartılır ibaresine aldanmakta bu kişilerden destek istemektedirler. Özellikle bankalar ile arası kötü olan ve kredi notu düşük olan kişileri hedef alan bu kişiler, bankada tanıdıklar var krediniz anında onaylanır gibi söylemler ile iş yapmaktadırlar. Bu kişilere kredi çıkartması için belirli oranlarda komisyon ödenmekte öncelikle bunu bilmelisiniz ayrıca sonrasında oluşabilecek sorunlar için de herhangi bir yasal işlem yapamayacağınızı da belirtmek isteriz. Son çare olarak kredi çıkartılır diyenlere talepte bulunacaksanız, asla ve asla kredinizin onaylanmadan komisyon vb. isimler altında bir ön ödeme gerçekleştir meyiniz. Öncelikle, paranızın hesabınıza geçmesini bekleyin ve hesapta parayı gördükten sonra komisyon ödemenizi gerçekleştirin.

Bizim öngörümüz bu kişilerden yardım almamanız yönünde fakat gerçekten zor durumda olup, tavsiyemizi dinlemeyerek bu kişilerden yardım talebinde bulunabilirsiniz. Bu noktada yukarıda da belirttiğimiz gibi, herhangi bir kredi başvurusunda bu kişilerden yardım alarak başvurmuş iseniz dikkat etmeniz gereken nokta, ön ödeme yapmamanız. Zaten kesin kredi çıkartılır gibi bir iddiası olan kişilerin sizden komisyonu önceden alması abes olacaktır.

Herkesin hayatında zor dönemler olmuştur ve olacaktır, acil nakit ihtiyacınız oluşmuş olabilir ve bankalar kredi taleplerinize olumlu yaklaşmayabilir. Yakın çevrenizden de yardım alamıyorsanız tefeci veya boş senede imza atarak para almak yerine, bu kişilerden yardım almak bir yerde kötünün iyisi. Elbette içlerinde gerçekten kredi çıkartılır diyerek işini yapan olabilir fakat bu sektörde de dolandırıcılık yapan çok kişi var özellikle dikkat etmenizde fayda var.

Kredi Çıkartılır Çalışma Sistemi

Genelde çalışma prensipleri internet üzerinden form doldurma ile olur fakat bazen yakın çevrenizde ki bir kişi de bu insanları önerebilir. Formu doldurduktan sonra, verdiğiniz telefon numarasından size ulaşırlar ve bir takım evrakları göndermenizi isterler. Sonrasında bir buluşma yeri belirlenir ve tanıdıkları olan banka şubesine gidilerek işlemler tamamlanır. Bu noktada şu hususa değinmeliyiz; komisyon oranları %15-20 civarlarında olup ayrıca bankada size bireysel emekliliğe katılım, kredi kartı ve sigortası, hayat sigortası ve hesap açılışı gibi bir takım hizmetleri de sunarlar. Yani; 10 Bin Lira gibi bir kredi çıkartıldığını varsayarsak bunun 2 Bin Lirası komisyon, 1500 TL’si de bankada sigorta parası, hesap açılış ücreti, kredi tahsis ücreti vb. adlarla kesilir. Yani sizin elinize 7 Bin Liraya yakın para geçer.

Son olarak “kredi çıkartılır” diyenlere başvurmadan önce gerçekten çok iyi düşünmelisiniz. Şimdi zor durumda olabilirsiniz fakat daha sonra çok daha büyük sıkıntılar da yaşamanız mümkün. Öncelikle her zaman arkadaş çevrenizden, akrabalarınızdan borç almaya yönelin, gerekirse bu kişilere senet imzalayın ama tanımadığınız ve bilmediğiniz bir sistemde zorluklara bulaşmayın.

1 Comment Posted

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*