Şirketler İçin Araç Kredisi Başvurusu

Sahip olduğunuz şirket üzerine kredi çekmek ve araç almak için bankalardan uygun faiz oranları ve uzun vadeler ile bu imkandan faydalabilirsiniz. Şirketiniz üzerine araç almak isterseniz 0 km yada 2.el için taşıt kredisi veya ihtiyaç kredisi kullanmanız mümkün. Öncelikli olarak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmalı, 18 yaşını doldurmalı ve belgeleyebilecek bir geliriniz olmalı. Bu şartları yerine getiren gerçek veya tüzel kişiler şirket araç kredisi kullanabilirler. Bunun için yapmanız gereken nufus cüzdanı ve gelir belgeniz ile bankaya başvurmak. Şirket sahibi iseniz, bunlara ek olarak şirketinize ait güncel vergi levhanız ve yıllık gelir beyannamesi, işletme gelir ve gider tablosu bankalarca istenecektir.

Şahıs şirketiniz varsa şirket araç kredisi için bankalarca istenecek evraklar: Güncel vergi levhası, yıllık gelir belgesi beyannamesi yada işletmenize ait güncel geir gider tablosu

Sermaye şirketi ortağı iseniz istenecek evraklar : Güncel vergi levhası ve yıllık kurumlar vergisi beyannamesi

Ayrıca şirketiniz için 0 km araç kredisi alacaksanız araca ait proforma fatura , 2.el araç alacaksanız ( 10 yaş sınırı vardır ) aracın ruhsatı istenmektedir.

Bu belgeler ile şirket araç kredisi kullanmak için bankadan 48 ay vade imkanı ile taşıt kredisi kullanabilirsiniz. Şahıs olarak taşıt kredisi kullanmak istediğinizde araç değeri 50 Bin Liraya kadar olan araçlarda %70 kadarına kredi çıkmaktadır. Bir vergi levhası sahibi iseniz, taşıt kredisi kullanma da peşinat zorunluluğu yoktur yani araç değerinin hepsi için kredi kullanabilirsiniz.

Şirketlere taşıt kredisi veren bir çok banka mevcuttur. Bunlardan bir tanesi İş Bankası. 0 km veya 2.el araç alımlarınız için kredi sunan İş Bankası kefil istememektedir, araç teminatı vererek kredinizi anında kullanabilirsiniz.

Şirketler için araç kredisi sunan bir diğer banka da Garanti Bankası. 48 ay taksitler ile %1,44 faiz oranı sunarak 0 km yada 2.el alımlarınız için kredi imkanı sunan Garanti Bankası, gerekli koşulları sağlayan firmalara araç desteği sunmaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*