Anasayfa » Kredi » İhtiyaç Kredisi » Acil Nakit İçin Tefecilerden Para Almak

Acil Nakit İçin Tefecilerden Para Almak

Günümüz şartlarında bankalardan kredi çekme talebinde bulunan zor durumda ki tüketiciler, kredi notlarında ki risk durumu ve kara listede yer alan isimleri dolayısı ile kredi taleplerine red cevabı almaktadır. Bu durumda, nakit para ihtiyacını gidermek için yönelinen adreslerin başında ise maalesef tefeciler gelmekte. Kredi taleplerine olumsuz yanıt alan kişiler para veren statüsünde olan tefecilerden borç para istemektedir. Bankalar dışında nereden para bulunabilir ?

Bankalar dışında elbette ilk akla gelen, akraba ve arkadaş çevresidir. Öncelikle, zor durumda olan kişilerin durumlarını en yakın çevresi ile paylaşması gerekirse birlikte hareket ederek bir çözüm yolu bulunması en akılcı olanıdır. Kredi notu çok düşük olan veya kara listede adı bulunan ve ekonomik zorluk yaşayan kişiler maalesef en başta tefecilere gitmekle çok büyük hata etmektedir. Tefecilerden alınan para karşılığı boş senede imza atan kişiler daha sonra telafisi zor ve sıkıntılı bir sürece girebilirler. Ekonomik zorluğun yanı sıra manevi yönden de sıkıntı çekmek istemiyorsanız özellikle yüksek faizle para veren ve boş senede imza attıran kişilerden uzak durmalısınız.

HABERİN DEVAMI

Acil nakit para ihtiyaçlarınız için bankalar ilk tercihiniz iken tefeciler son tercih bile olmamalıdır. Bankaların %1,19 faiz oranı ile ihtiyaç kredisi verdiği dönemde tefecilerden %100’e varan faizlerle para alınması doğru değildir. Şu anda ekonomik yönden çekilen sıkıntı ilerleyen dönemde daha akılcı çözümler ile giderilebilir.

Para Bulmanın Diğer Adı : Senetle Para Veren Kuyumcular

Özellikle son dönemde yaşanan ekonomik belirsizlikle maalesef finans güçlüğü çeken bireyleri çeşitli  yollara yöneltmektedir. Bu yöntemlerden birisi de senetle para veren kuyumcular bulmaktır.

Ekonomik çaresizlik içerisinde ki bireyler, kuyumculara olan güven ile beraber senetle para bulacakları ve bildikleri kuyumcuların kapısını çalmaktadır. Tefeciler ile kıyaslanamayacak olmaları kuyumculardan senet ile para bulma yöntemini daha güvenilir kılmaktadır. Fakat, senet karşılığı para veren herkesin aslında tefecilerden farksız olduğunun altını çizmek gerekir. Sadece kuyumculuk sektöründe değil bir çok alanda görülen bu yöntem, çoğu insanı mağdur etmektedir. Üzerinde tarih bilgisi ve tutar yazmayan senetleri imzalamanız daha sonrasında çok büyük sıkıntılara neden olmaktadır.

Bir önceki yazımız olan ICBC Bank Kredi Başvurusu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Hakkında Can Kesik

Can Kesik
Yatırım ve Bankacılık alanında uzmanım, Yüksek lisansımı İşletme alanında yaptım. Vatandaşların kredi notu yükseltmesini yardımcı olmakla beraber yatırımla ilgili bilgilerimi paylaşıyorum

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

İlginizi Çekebilir

Halkbank İhtiyaç Kredisi 2017

2016 yılının bitimine az kala her banka yeni yıl ile alakalı bir çok kampanya düzenleyerek ...