Ziraat Bankası Konut Kredisi Başvurusu

Ziraat Bankası Konut Kredisi Başvurusu -Hayalinizde ki eve kavuşmak için konut kredisine mi ihtiyacınız var. Türkiye’nin en büyük bankası Ziraat bankası ile alakalı bu yazımızda konut kredisi başvurusunu kaleme alacağız.

Ziraat konut kredisi anlaşmalı projeler ve bireysel ev satın alımlarında gerekli olan finansman ihtiyacını Konut kredisi ürünlerinde müşterilerine sunmaktadır. Ziraat Bankası yeni ev alacaklara evin %75 değerini 120 ay vade ile kredi imkanı sağlamaktadır.  Evin değeri ekspertiz değerinin %75 değerini kredi olarak kullanma imkanı sağlamaktadır.

Öncelikle ev alma hayalinizi gerçekleştirmek için güzel bir ev bulmanız, pazarlığınızı yapın pazarlıkta anlaşmaya vardıysanız, Tapu fotokopisini alıp  bir Ziraat şubesine gidin, ve tapunuzu verin kredi alıp alamayacağınızı sorun, Eğer kredi notunuz yeterli ise Ziraat bankası size kredi onayı verecektir. Kredi onayı ile kredi alabilmeniz için evi ipotek ettirmeniz gerektiğini ifade edelim.

Eğer kredi notunuz düşükse size konut kredisi almanızı tavsiye etmiyoruz. Nedeni ile alakalı detaylı bilgiyi bu yazımızdan okuyabilirsiniz.  Kredi başvurunda ne kadar kredi kullanmak istediğinizi ifade edin, mümkün olduğunda ihtiyacınız kadar kredi alın, daha fazla kredi alarak daha fazla borçlanmanızı tavsiye etmiyoruz.

 Ziraat bankası konut kredisi başvurusunu, Şubelerden, Telefon bankacılığından, İnternet Bankacılığından ve mobil bankacılıktan başvurunuzu yapabilirsiniz.  Ziraat bankası Konut kredisi ürünleri için http://www.evinziraatten.com.tr/ sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Neden Ziraat Konut Kredisi?

Ziraat bankası bunu kendi sitesinde bu cümlelerle açıklıyor. Tüketiciler, almak istedikleri konutu teminat vererek kira öder gibi konut sahibi olabilirler. Konut kredisini alabilmek için düzenli bir ödeme sistemine sahip olunması gerektiğini ifade etmektedir.

Eğer kredi notunuz yüksek, fakat aylık olarak kredi taksitlerini ödeme güçlüğünüz yoksa kesinlikle kredi işine girmemenizi, konut hayallerinizi ertelemenizi salık veriyoruz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*