Ziraat Bankası Evlilik Kredisi

2016 yılında oldukça ilgi gören devlet destekli çeyiz hesabı, evlenmek isteyenler için umut olmaya devam ediyor. Ziraat Bankası Evlilik Kredisi de bu anlamda evlenmek isteyen fakat maddi zorluklardan dolayı erteleyen gençler için, düğün masrafları, mobilya, beyaz eşya gibi giderleri için destek oluyor. Öncelikle bu imkandan yararlanmanız için Ziraat Bankası’ndan çeyiz hesabı açtırmanız gerekmekte. Evlenip mutlu bir hayat yaşamak herkesin hayali fakat özellikle düğün masrafları oldukça yüklü miktarlar da paraya ihtiyaç anlamına geliyor. Sadece düğün salonu, nişan masrafı, mobilyalar değil herkesin hak ettiği balayı tatili de parasız olmuyor. Devlet bankası olan ve kredi desteği denilince akla ilk gelen bankalardan olan Ziraat Bankası’ndan destek alarak düğün masraflarınızı karşılama imkanı bulabilirsiniz. 2016 yılında devlet destekli evlilik kredisi ve devlet konut katkısı ile Ziraat Bankası oldukça talep görmüştü. Yazımıza devam etmeden önce, bankanın evlilik kredisi paketi olmadığını, vereceği kredinin ihtiyaç kredisi olduğunu belirtelim.

Ziraat Evlilik Kredisi Alma Şartları

Yeni evlenenlere Ziraat Bankası 15 Bin Lira destek veriyor. Tabii bu parayı Ziraat Bankası’ndan çeyiz hesabı açtırsanız alabilirsiniz. Farklı bankalardan da aynı şekilde çeyiz hesabı açtırıp 3 yıl boyunca bu hesapta para biriktirirseniz yine bu destekten faydalanabilirsiniz. Bazı internet sitelerinde Ziraat Bankası evlilik kredisi 40 Bin Lira gibi kavramlar sizleri yanıltmasın çünkü böyle bir kredi desteği bankanın ürünleri arasında yok. Bankadan çeyiz hesabı açtırmanız ve 3 yıl bu hesaba birikim yapmanız sonucunda alacağınız devlet katkılı evlilik desteği 15 Bin Liradır. Bu parayı da şu şekilde alabilirsiniz; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmalı, ağır suçlardan adli sicil kaydınızın olmaması ve 18-24 yaş arasında olmanız gerekmekte.

Bu bahsettiğimiz rakamlar devlet desteği olan çeyiz hesabı ile alacağınız rakamlardır. Eğer düğün için Ziraat Bankası evlilik kredisi kullanmak isterseniz, ihtiyaç kredisi başvurusu ayrıca yapmanız gerekmekte. Bazı bilgiler çok karıştırılmış durumda, sanılıyor ki her evlenmek isteyene Ziraat Bankası kredi veriyor. Zaten bankanın resmi internet sitesinde de kredi ürünleri arasında düğün kredisi gibi bir paket bulunmuyor. Olmayan kredi ürününü banka nasıl verecek? Özellikle Ziraat Bankası 40 Bin Lira kredi söylemlerine aldanmayın. Daha fazla ayrıntı almak isterseniz 0850 220 00 00 numaralı Ziraat hattından bilgi almanız da mümkün. Kısacası bankaların evlilik kredisi verdiğini söylemek yanlıştır.

Çeyiz Hesabı Evlilik Kredisi midir?

En çok karıştırılan konulardan birisi de çeyiz hesabının kredi olduğudur. Çeyiz hesabı evlenmek isteyenlere devlet desteği amacı ile oluşturulmuştur ve 3 yıl boyunca sizin birikimlerinize ek devletin vermiş olduğu katkıdır. Ziraat Bankası evlilik kredisinden yani ihtiyaç kredisinden almak için ise, kredi alma prosedürleri neyse o uygulanır. Kredi notunuzun yüksek olması, gelir sahibi olmanız ve yasal işlemler sonucu kara listeye girmemiş olmanız yeterlidir. Alacağınız ihtiyaç kredisini de düğün masrafları için kullanırsanız, adı evlilik kredisi mi olur muamma.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*