Yapı Kredi Kosgeb Faizsiz Kredi Desteği

Yapı Kredi Kosgeb Faizsiz Kredi Desteği

Yapı Kredi Bankası da müşterilerine faizsiz kredi imkanları sağlamaktadır. Faizsiz kredi imkanlarından yararlanmak isteyen birçok kişi var. Kredilerin faizleri yüzünden birçok kişi kredilerden kaçınmaktadır. Faiz oranları bu sıralar normal halinden daha düşük seyirdedir. Ancak yine de çok can yakmaktadır. Faiz oranları ne kadar düşük seyirde olsa da aldığınız para yükseldikçe ekstra ödeyeceğiniz miktar baya bir artıyor. Bu konuda ki sıkıntıları atlatmak için faizsiz kredi fırsatları vardır. Kosgeb sıfır faizli işetme kredisi desteğini sağlamak için Kosgeb Veri tabanına girmeniz gereklidir. Bu adımdan sonra işletme kaydınızı yaptırmalısınız. Eğer ki kaydınız var ise Kobi beyannamesini güncellemek için sifirfaiz.kosgeb.gov.tr sitesine giriş yapın. Bu siteye giriş yaptıktan sonra kobi beyannamenizi güncelleyin. Bu işlemlerden sonra kredi başvurunuzu yine internet sitesi üzerinden yapabilirsiniz. Size verilen kullanıcı adı ve şifresiyle başvurunuzu tamamlarsınız. Başvuru sonrasında onay almış iseniz onay çıktısını almanız ve bankaya bu çıktıyla başvurmanız yeterli olacaktır. Bu ilk adımları tamamlamanız sonrasında başvuru işlemlerini hızlandırarak gereken kayıt işlemlerini tamamlamalısınız.

Kosgeb Kobi Kredisi Başvurusu Sonuç Öğrenme

Bu sonuçları öğrenmeniz için Kosgeb internet sitesini takibe almalısınız. Bu internet sitesinde sizlere ne zaman sonuçların açıklanacağı belirtilecektir. Bunun dışında bir bildirim olarak sizlerin sisteme kayıtlı olan e-mail adreslerinize ve telefonlarınıza SMS ile bilgilendirme gelecektir. Kosgeb kobi kredisinin başvuru sonuçları için belirlenen tarih 23 Aralık Cumartesi günüdür. Bu günlerde sonuçların açıklanması beklenmektedir. Bu tarihlere yaklaşıldığında başvuruların onay listesi Kosgeb internet sitesinden yayınlanacaktır. Sonrasında ise bu onayları üyeliğinize giriş yaparak çıktı alarak bankalara başvurmalısınız. Bu evrakı mutlaka yanınızda götürmeniz gerekmektedir.

Yapı Kredi Kosgeb Faizsiz Kredi Onay Formu

Kosgeb’in internet sitesi üzerinden yayınladığı onay listesinde adınız var ise sisteme giriş yaparak başvuru onay çıktısını sistem üzerinden alabilirsiniz. Kobiler bu ön onay formu ile birlikte bankaların istediği diğer evraklar ile anlaşmalı bankalara faizsiz kredi için başvuru yapabilecek.

Kosgeb Kobi Kredisi Veren Anlaşmalı Bankalar

Öncelik olarak bahsetmeliyiz ki Başvuruları onay alan Kobiler sadece anlaşmalı bankalardan faizsiz kredi elde edebilmektedir. Bunun aksi bir durum söz konusu olmayacaktır. 23 Aralık Cumartesi günü bu onay listesi paylaşılacaktır. 50.000 TL’lik faizsiz Kobi kredisi imkânı sağlayan bankalar ise;

  • KGF
  • Halk Bankası
  • Vakıflar Bankası

Bu krediyi sağlayan devlet bankaları bunlardır. Kosgeb Kobi Kredisi imkânı sağlayan özel sermayeli bankalar ise;

  • Garanti Bankası
  • İş Bankası
  • Denizbank
  • QNP Finansbank
  • Ak Bank
  • Yapı Kredi

Faizsiz Kosgeb Kredisi Ödemesi

Faizsiz olarak verilen 50.000 TL kredi geri ödemesi ilk bir yıl yapılmamaktadır. Bir yıl bu parayı ödeme yapmadan kullanabilirsiniz. Toplamda 36 ay vade fırsatı verilmektedir. Bu fırsatlardan yararlanmak için bu krediyi sağlayan bankalara başvurmanız ve değerlendirmeden sonra gelecek cevabı beklemeniz lazımdır.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*