Yapı Kredi Cüzdan Nedir? Avantajları Nelerdir ?

Yapı Kredi Cüzdan Nedir? Avantajları Nelerdir? – Yapı Kredi bankası müşterilerine verdiği değeri ve hizmeti her geçen gün yeni bir şeyler eklemekte ve müşterilerini şaşırtmaktadır. Yapı kredi bankasının son girişimi ise Yapı kredi cüzdan uygulamasıdır. Yapı kredi bankası bildiğiniz gibi mobil uygulaması ile mobil bankacılığa giriş yapabiliyorsunuz. Ancak yapı kredi cüzdan uygulaması tamamen farklı bir şeydir.

Yapı kredi Cüzdan uygulaması ile mobil ödeme işlemlerinizi çok rahat bir şekilde yapabilirsiniz. Eğer yapı kredi bankasından bir kredi kartınız varsa world kredi kartlarınızı mobil cüzdan uygulamasından giriş yaparak bilgilerinizi anında görebileceğiniz gibi üye iş yerlerinde NFC ile ödeme yapma imkanına sahip oluyorsunuz.

3117_favorilerim

Yapı kredi Cüzdan girişimi yeni olduğundan dolayı bir çok kampanya yapılmakta ve ödemelerinizi güvenli bir şekilde yapabilirsiniz. Bildiğiniz gibi kredi kartı ile ödeme yapmak için kredi kartınızı vermeniz ve verdikten sonra şifrenizi girdikten sonra sizden ödeme tahsil ediliyor. Aynı zamanda şifresiz alışverişte yapılabilir. Eğer kredi kartınız bir kişi tarafından klonlanırsa, ki Türkiye’de haberlerde hergün görüyoruz, kredi kartı bilgilerinin ve şifrelerinin nasıl çalındığını, Eğer kredi kartı bilgileriniz çalınması halinde sizin adınıza işlem yapılabilir ve bu işlemler başınızı çok ağrıtabilir. Bu güvenlik açığı uzun zamandır Sanal kredi kartı ile aşılmaya çalışıyor ancak gerçek alışverişde, iş yerlerinde sanal kredi kartı kullanamıyorsunuz. Akıllı telefonun icadı ile birlikte bu sorunlara çözümler üretilmeye başlandı Ancak Türkiye’de daha yeni yeni oturmaya başladı. NFC ile ödeme işlemleri yapılmaya başlandı. Apple kendi telefonlarında Apple Pay uygulaması ile bütün kredi kartlarınızı bu uygulamada toplayarak, ödemelerinizi de NFC ile kredi kartı bilgilerinizi vermeden yapma imkanı sağlıyor. Android telefonlarda da bu teknoloji bulunmakta ve NFC ile ödeme yapılmaktadır.

Yapı kredi mobil cüzdan uygulaması ile birlikte world kredi kartınızla üye iş yerlerinden yapabileceğiniz alışverişlerde temassız özelliği kullanarak ödeme yapabilirsiniz.

Yapı Kredi Cüzdan Uygulamasının Avantajları Nelerdir?

Öncelikle2852_avmler Yapı kredi bankasına ait kredi kartlarınızın hepsini görüntüleyebilir, favori kredi kartınızı seçerek anlık olarak kredi kartı bilgilerinizi görerek ayrıca en yakın işyerlerini lokasyonda görebileceğiniz gibi yeni kampyanları görebilirsiniz. Örneğin AVM gittiniz ve World kredi kartı ile uygun ve bol puanlı bir alışveriş yapmak istiyorsunuz. Yapı kredi Cüzdan uygulaması ile en yakın mağazaları hemen görebilir ve alışverişlerinizi oradan yapabilirsiniz. Ayrıca AVM içerisinde ki kampanyaları da görebilirsiniz.

Yapı kredi World kredi kartı kullanıcıları olarak her zaman alışverişe çıkmıyor olabilirsiniz, ama kampanyalarından haberdar olmak istiyorsunuz. Kampanya zamanı alışverişlerinizi yapmak istiyorsanız, Cüzdan uygulaması ile menülerde Kampanyalar sekmesinden size en yakın kampanya ya göre sıralanır. Ve sürekli kampanyalardan haberdar olabilirsiniz.

 

Yapı Kredi Cüzdan Mobil Ödeme Nasıl Yapılır?


Yapı Kredi Cüzdan uygulaması ile ödemeleriniz temassız olarak yapabilirsiniz. Yalnız telefonunuzun NFC özelliği olması ve NFC özelliğinin aktif olması gerekiyor. Mobil cüzdan uygulaması ile 50 tl altında alışverişlerinizi şifresiz yapabilrsiniz, 50 tl üstü alışverişlerinizde şifrenizi girmeniz lazım. NFC ile ödeme yapmak için uygulamayı açın, mobil ödeme sekmesine girin ve pos cihazına yaklaştırın otomatik olarak algılayacaktır.

Yapı kredi bankası cüzdan uygulamasında en yakın iş yerlerini ve kampanyalarını görmek için telefonunuzun lokasyonunu açmanız lazım. AVM girişlerinizde veya en yakın iş yerinde kampanyalar olduğunda size sesli bildirim yapılmaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*