Vakıfbank Kredi Borcu Yapılandırma

Vakıfbank Kredi Borcu Yapılandırma-Vakıfbank konut kredisi ile müşterilerine çok uygun vade ve düşük faiz oranları sunmaktadır. Ev sahibi olmak isteyen müşterilere bu seçenekler ile hayallerine kavuşma imkanı sunmaktadır.

Konut kredisi kullanan kişiler o günün şartlarında bulunan vade ve faiz seçenekleri ile kredi kullanmaktadırlar. Vakıfbank, zaman içerisinde faiz oranlarında düşüş yaşanması halinde konut kredisini yeniden yapılandırma hakkı sunarak müşterilerine yeniden uygun vade ve faiz imkanlarından faydalanmalarını sağlamaktadır.

Yeniden yapılandırma işlemi için Vakıfbank’a başvuru yapmak gereklidir. Başvurunun kabul edilmesi ile mevcut kredi borcu yeniden hesaplanır ve toplamda bulunan tutar üzerinden yeniden taksitlendirilir. Aslında mevcut kredi yeni kredi ile kapatılır ve yeni kredinin taksitleri ödenmeye başlanır. Kredi yeniden yapılandırma işlemini ödemelerinizi yapamadığınız veya zorlandığınız durumlarda değerlendirebileceğiniz gibi faiz oranlarının düşmesi durumunda da değerlendirebilirsiniz. Kredi taksitlerini ödeyemediğiniz zamanda yeniden yapılandırma yaparak kredi taksitlerini düşürebilir, vade süresini uzatabilirsiniz. Vakıfbank kredi borcu yapılandırma işlemi için size uygun faiz oranları ve vade seçenekleri sunmaktadır.

Örneğin mevcut kredinizin 36 ay vadesi kaldı ve taksit tutarınız 600 TL olsun. Kredinizi yapılandırarak kredi taksit tutarınız 500 TL’ye düşürüp vade süresini 48 aya çıkarabilirsiniz. Bu sayede ödemelerde zorlanmazsınız. Ya da şöyle düşünürsek, günümüzde sizin krediyi kullandığınız faiz oranlarından daha düşük faiz oranları varsa, siz krediyi yapılandırarak vade süresini uzatmadan daha düşük taksitler ödeyebilirsiniz. Bu sadeye toplam geri ödemeden de kar elde edebilirsiniz.

43 Comments Posted

 1. Ben 20 04.2018 tarihinde konut kredisi çektim 1.16 da çektim ve şimdi 0 99 yapılandırma hakkım varmı vakif Bank tan vektim

 2. Merhaba kolay gelsin 2 adet ihtiyaç birde kredi kartı borcum var vakıfbanka bu tüm borçlarını kapatıp tek bi kaleme alabiloyommu alabiliyosam nekadar zararım olur.NEYAPAMAM GEREKIYO YARDIMCI OLUN.

 3. Arkadaslar vakifbanktan konut kredisi yapilandiran varmi Bimere yazdim cevabi vakifbank verdi subeye basvurun yaziyor ama subede guncel faiz oraniyla degil yuksek orandan yapilandirma yapiyor hic bir faydasi yok nolcak boyle be kimsede bununla ilgilenmiyor

 4. Selam can bey vakıf banttan konut kredisi çektim 2 yıldır ödemelerin düzensiz 2 taksit geride ödüyorum. Ancak çaresiz kaldım mart ayına kadar. Durumum yok ne yapabilirim kredi puanında kötü krediyi alalım 6 yıl oldu 1 sefer yapılandırdım

 5. vakıfbank takipte olan kredi borçlarını yapılandırma yapmıyor asıl takipte olanlar için gerekliydi bu yasa takipte ve icrada olanlar bu borçtan kurtulmak istiyor ama banka işi yokuşa sürüyor bizede bu yasa yararlandırlmalı

  • Sizlere katılıyoum fakat yasa gereği takibe alınmış borçlar için 72 ay yapılandırma uygulamasından faydalanmanız şu an için zor. Gerekli mecralarda durumu dile getirmek yöneticilere uyarı olabilir.

 6. Merhaba arkadaşlar kolay gelsin vakıfbanktan yüksek faiz oranı ile kredi çekip faizlerin düşmesi ile yapılandırma yapan arkadaş var ise bunu bizimle paylaşabilir mi? emsal göstermek istiyoruz bizde.. ben 1.13 çektim şu an vakıfbank 0.95 düşürdü..benim durumumda olup yapılandırma yapan arkadaş var ise yasarkirlii45@hotmail.com adresine atarsa çok sevinirim teşekkürler…

  • 17 temmuz 2016 da 75000 tl konut kredisi vakıftan 1.09 ile çektim yapılandırma yapmıyolar.ziraat bank.gittim taşıma yapmak istiyorum diye 1.09 ile yapılandırma yapıyoruz dediler.yeni çekenler.0.88 ile kullanıyılar..yani yapılandırma yok..ayrıca yakın akrabam çorum vakıfbank şube müdürü bu gün onuda aradım sonuç 1.09 yapılandırma dedi..20 gün daha bekle dedi..hayırlısı olur inş..

 7. Ben 13 ay önce Vakıflar bankasından 180.000. bin TL% 1.12 faiz oranla ile konut kredisi çektim. Şimdi ise faizler düştüğü halde bankaya yapılandırma için gittiğimde bize söylenen şu yeni kredi çekenler için düşülmüş faizler geçerli yapılandırma konusunda bize herhangi bir talimat gelmedi diye bizi geçiştiriyorlar .Bizim günahımız ne bu işlemden bizim gibi nice insanlar var mağdur durumda bu konuda ne yapmamız lazım bize yardımcı olursanız çok memmun oluruz. iyi çalışmalar.

  • Çekmiş olduğunuz kredi sözleşmesi maddelerini okuyunuz ve faizlerin sabit olup olmadığını veya maddelerde yapılandırma yapılamayacağına dair ibare bulunup bulunmadığına bakınız. Eğer herşey olumlu ise tüketici mahkemesine başvurmalısınız.

 8. merhaba arkadaşlar,
  bende sizin gibi konut kredisi çektim şuan yapılandırma yapmak istiyorum yapmıyolar
  kredimi başka bankaya taşımak istiyorum onada olmuyor diyolar…
  bence hakkımızı yasal yollarla arayalım….

  • vakıfbank yapılandırma işlemine başladı diye biliyorum bazı şubelerde olmayabilir fakat imkandan yararlananlar mevcut. Yasal yollara başvurma hakkınız var fakat yasa gereği maalesef devlet, olur veya olmazını bankalara bırakmış vaziyette. Kanunen bankalara zorunlu kılınmalı ve faiz üst sınırı getirilmeliydi bence fakat şu halde bankaların cevabına göre hareket edebilirsiniz.

   • Merhaba Can bey kolay gelsin iyi günler acaba o yapılandırma imkanından yararlanan arkadaşlar hangi şubelerden yaptı.Bunu öğrenebilirmiyiz

    • Merhaba, teşekkürler iyi dilekleriniz için. Vakıfbank yapılandırma İstanbul ve büyük şehirlerde bazı şubelerde faaliyete geçmiş durumda. Bize gelen yorumlarda tüketicilerin çoğu bu fırsattan yararlanmış durumda. Size yakın banka şubelerinden bilgi alabilirsiniz, genelde telefon ile pek ilgilenmediklerini belirtmek isterim. Bizzat şubeye gitmenizde fayda var.

 9. Merhaba can bey ben 2014 ekim de 0, 92 den yapilandir dim aylik 1668 tl taksit ödüyorm şu an kalan ana para borcum 92500 tl 79 ay kaldı
  Ben şimdi arabama satıp 30000 tl tek seferde ödeyim aylık taksitimi 1000 tl ye çekebilirmiyim
  Teşekkür ederim. ?…..

  • Toplu ödeme yapmanız halinde tabi ki taksitler düşecektir hesaplamalara göre 1200 lira civarı taksit ödersiniz aynı şartlarda.

  • Bankalar için altyapı çalışmaları devam etmektedir, yapılandırma resmileşmiş olup bankalar tarafından 1-2 hafta içerisinde hayata geçirilecektir.

 10. Merhaba, vakıfbanktan 30 bin tl 36 ay vadeli 1.33 faiz ile ihtiyaç kredisi çektim. kredimi 8 aydır ödedim ve şu an arabamı satıyorum. arabadan gelen paramı kredime yatırıp taksit tutarını düşürme gibi bir imkanım var mı ihtiyaç kredisi için ? yoksa sadece konut kredileri için mi geçerli yapılandırma işlemi ?

  • İhtiyaç kredisi için de böyle bir imkanınız var. Bugün Başbakan Binali Yıldırım’ın yapmış olduğu açıklamalar doğrultusunda yakında hayata geçirelecek olan yeni kredi kanunları ile 72 aya kadar da yapılandırma imkanına sahip olacaksınız.

 11. merhabalar:
  bende 5 ay önce Vakıfbank tan % 1.10 dan konut kredisi kullandım. faizlerin düştüğünü öğrenince şubeyi aradım bunun size vurmadığını söylediler,hemde hiçbişey sormadan ne tc kimlik numaram nede herhangi başka bişey. direkt baştan salma bir cevap verdiler. kredi çekerken %0.10 düşerse yani%0.99 olduğunda ancak yapılandırma olacağını söylemşlerdi şimdi ki oranların %0.95 civarında olduğu biliniyor ama yinede olmuyor dediler konuştuğum bunu net olarak nasıl öğrenebilirim yapılandırmaya girip girmediğini.
  teşekkürler..

 12. Slm selim bey ocakta 1.11den cektim vakifbank dilekce gonderdim ki bana olumsuz cevap vereceklerini bikiyordum cevapta dilekcenize herhangi bir cevap verilememktedir dediler
  Sonra bu cevapla birlikte Bankalar birligi tuketici hakem heyetine sikayet ettim fakat dilekcem Bankalar kendi oranlarini kendiler belirleme hakkinda sahiptir diye reddettiler avukatimla dava acsam kazanma sandim nedir

  • Bankalar, kredi ve mevduat faiz oranlarını komplike hesaplamalarla kendileri belirlemektedir. Burada ki en temel husus Merkez Bankasının faiz politikaları ve zorunlu karşılıklar oranıdır.

   • Slm Peki suanda dá faiz oranlari biraz daha dustu baska bi bankaya gitsem odeme sıkıntim var deyince guncel faiz oranindan kredi cekme imkanimiz var mi tesekkurler

 13. “”Kredi yeniden yapılandırma işlemini ödemelerinizi yapamadığınız veya zorlandığınız durumlarda değerlendirebileceğiniz gibi faiz oranlarının düşmesi durumunda da değerlendirebilirsiniz.””

  bu ibare neden var ki ? neden kabul edilmiyor… sonucta kredi oranları duştu yani… bari bir degerlendirmeye alıp hayır deseler anlarız da… direk eski krediler icin gecerli degildir ne demek. biz krediyi cekerken yapılanddırma yapılabilir olarak konuştuk. bize bu şekilde bilgiverdiler…

  başka bir bankaya gitmeden kendi bankamızdan bu işi nasıl halledebilriz

 14. Konut kredisi faizleir düştükten sonra konut kredisini vakıfbanktan tekrardan yapılandırdım. konut kredisi yapılandırma işlemini onayladılar

   • Merhaba fatma hanım,

    Bankalar aslında uyanık davranıp bundan sonra ki krediler için bu faiz oranlarını uygulamaktadırlar. Ama kredi borcunu yapılandırmak isteyen kişilerinde borçlarını bu şekilde yapılandırması gerekiyor. yani güncel faiz oranları ile, eğer bankanız buna rağmen yapılandırma yapmıyorsa başka bankaya giderek yapılandırma işlemini yapabilirsiniz.

    Yani konut kredisi için yeniden başvuru yapar, yapılandırmak yani diğer bankadaki krediyi çekeceğiniz kredi ile kapatarak yeni kredinizi yeni bankada ödemeye başlayabilirsiniz.

    • Can kesik bey vakifbank dan 4 ay once 1.10 dan konut kredisi cektim.. Daha dun aradigimda bana yapilandirma yapamayacaklarini soylediler neymis yeni oranlar yeni kredi cekecekler icinmis… Yapmam gereken nedir? Tavsiyeniz nedir?

     • Merhaba Ahmet Bey,

      başka bir bankaya başvuruyu yapın, Birde bankaya borcunuzu ödemeyemediğini bu yüzden yapılandırmak istediğinizi belirtin eğer eski faiz üzerinden yapılandırma teklifi yaparlarsa başka bankaların kapılarını çalın. Başka banka üzerinden de yapılandırma yapabilirsiniz

  • selim bey bende vakıfbanktan konut kredisi çekmiştim ama bugün şubeye gittiğimde yeni oranlar yeni krediler için geçerli dediler.nasıl yaptığınızı anlatırsanız bizlerde emsal teşkilederek yapabiliriz belki.

  • Selim Bey ben 10 ay önce 1,13 faiz oranı ile Vakıfban’tan konut kredisi kullandım. Faiz oranlarının düşmesi ile şubeyi aradım vr yapılandırma yapılmadığını; düşmüş olan oranların yeni çekilecek krediler için geçerli olduğunu ilettiler. Siz nasıl yaptınız? Dilekçe mi vermek gerekli?

 15. vakıfbankta daha önce yüksek faizden kredi aldım, ancak bu aralar kredi faizleri iyice düşmüş bu yazıyı gördüğüm iyi oldu en kısa zamanda gidip kredimi yapılandıracam

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*