Vakıfbank İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Türkiye’nin devlet bankaları arasında yer alan Vakıfbank İhtiyaç Kredisi Başvurusu ile ihtiyacınız olan finansman ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.  Vakıfbank ihtiyaç kredisi evliklik, eğitim, beyaz eşya, mobilya gibi nakit ihtiyaçlarınızı Vakıfbank taksitli ihtiyaç kredisi ile karşılayabilirsiniz.

İhtiyaç kredilerlerin vade oranları en fazla 36 ay olmakla beraber Vakıfbank aylık, 3 aylık veya talebinize göre değişen geri ödeme periyotlarını belirleyebilirsiniz.  Bireysel Taksitli ihtiyaç kredisi alabilmeniz için gelir belgenizin olması ,ve sürekli bir gelirinizin olması ile birlikte kredi notunuzun yüksek olması gerekmektedir. Eğer kredi notunuz düşük ve belgenebilir düzenli bir geliriniz yoksa kredi başvurunuz onaylanmayacaktır.  Eğer kredi notunuz düşükse ipotekli ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunabilir, veya eğer daha fazla kredi alabilmeniz için ipotek vermeniz gerekmektedir. İpotekli kredi gerek taşıt gerekse konut olabilir.  Vakıfbank ihtiyaçlı kredi başvurusunda hayat sigortası yapılmakla beraber genellikle iki tip ihtiyaç kredisi sunulmaktadır. Biri dosya masraflı olup diğeri ise dosya masrafsız kredidir.  Kredi hesaplama işlemini aşağıda ki hesaplama forumdan yapabilirsiniz
[kredi]

Vakıfbank İhtiyaç Kredisi başvuru için gerekli belgeler

Vakıfbank tarafından tüketicilerin kredi başvurusunda aşağıda ki evraklar istenmektedir.

  • Nüfus cüzdanı veya Ehliye Belgesi
  • Gelir Belgesi
  • İkametgah veya herhangi bir fatura, telefon, su doğalgaz vb

Kredi başvurusu için yukarıda ki belgeler ile kredi başvurusunu vakıfbank şubelerine veya internet sitesinden başvuru yapabilirsiniz. İnternet sitesinden başvuru yapmak için tıklayınız.  Buradan T.C kimlik numranız, telefon numaranız ve onay kodunu girdikten sonra diğer adımda kredi bilgilerini giriyor, kredi miktarı, kredi vadesi gibi bilgiler, daha sonrasında ise gelir durumunuzu ve çalışma bilgilerinizi girdikten sonra başvurunuzu yapıyorsunuz. Bir kaç dakika içerisinde kredi başvuru sonucunuz sms olarak bildirilir. Eğer krediniz onaylanırsa yukarıda yer alan belgeleri en yakın vakıfbank şubesine giderek başvuruda bulunabilirsiniz.  Krediniz onaylanmaz ise kredi notu sorgulaması yaparak puanınıza bakın eğer yeterli değilse düşük kredi notuna sahipseniz kredi notu yükselme adımlarını takip etmenizde fayda olacaktır.

Otomobil Rehinli ihtiyaç kredisinde  ise genellikle daha fazla kredi, daha uzun vade kredi kullanmak istediğinizde kullanabilirsiniz. Bazen kredi notu düşük olunca ipotekli kredi tercih edilmektedir. Otomobil rehinli ihtiyaç kredisinde vade 36 aydan 48 aya çıkmakta, aracınızı rehin vermekle beraber aracınıza kasko yaptırmanız gerekmektedir. Aracın %50 değerinde kredi verilmektedir.

Arsa İpoteği ile İhtiyaç Kredisinde ise kendinizin veya 3. şahısların adına olan arsanızı ipotek ettirerek kredi başvurusu yapabilirsiniz. Öncelikle arsayı ipotek olarak kabul edilebilmesi için belediye sınırları içerisinde yer alması gerekmekte, Arsa değerinin %75 oranında değeri kredi olarak kullanabilirsiniz.

İpotekli kredilerde kredi notu düşük olup kredi alınmadığında bir kefil olarak gösterilir, aynı zamanda daha fazla kredi ve daha fazla vade için ipotek istenebilir. Gelir belgesi bireysel müşteriler için olup ticari işletme iseniz böyle bir talepte bulunmamakta ekstra başka evraklar istenmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*