Türkiye’de Kredi Veren Yabancı Bankalar Listesi

Yabancı bankalar da ülkemizde BDDK izni ile faaliyet göstermekte ve kredi hizmeti sunmaktadır. Bireysel kredi  veren yabancı bankalar ihtiyaç kredisi yanı sıra konut kredisi ve taşıt kredisi de sunmakta olup ülke genelinde bu kredileri kullanma imkanından faydalandırmaktadır. Türkiye’de Kredi Veren Yabancı Bankalar Listesi yazımızın diğer paragraflarında belirtilecektir. Ayrıca bu bankalardan nasıl kredi kullanılır ve faiz oranları nelerdir biraz inceleme yaptık.

Türkiye’de kredi veren yabancı bankalar genellikle bir şube ile hizmet vermektedir. 47 kadar yabancı banka Türkiye’de hizmetlerini sürdürmekte olup genelde lokasyon olarak İstanbul’un farklı semtlerinde bulunmaktadır. BDDK resmi web sayfasından tüm bankaların güncel adres bilgilerine ulaşmanız mümkün.

Türkiye’de Kredi Veren Yabancı Bankalar Listesi 2017 ( Güncel )

bddk-yabanci-bankalar-1

bddk-yabanci-bankalar-2

bddk-yabanci-bankalar-3

Kredi Veren Yabancı Bankalar Faiz Oranları

yabanci-bankalarin-faiz-oranlari

 

Konumuza ek ayrıca Türkiye sınırları içinde yaşayan yabancılar Türk bankalarından kredi çekebilir mi sorusunu da inceledik. Türkiye’de yaşayan yabancılar Türk bankalarından kredi çekebilirler ve hiçbir zorluk çekmezler.

Türkiye’de yaşayan yabancıların daha çok tatil yörelerinde ikamet etmek için konut kredilerine yöneldikleri aşikar. Yatırım amaçlı büyük kentlerden de ev sahibi olmak isteyen yabancılar Türk bankalarının kredi faiz oranlarını inceleyerek gerekli şartları sağladıktan sonra kolaylıkla kredi kullanabilirler.

Özellikle 2012 senesinden sonra çıkan yasa ile birlikte yabancılar çok daha kolay şekilde Türk bankalarından kredi kullanma imkanına sahipler.

Türkiye’de kredi kullanmak isteyen yabancılardan istenen şartların başında, ikamet ettikleri yeri belgeleyecek bir adres ve kendileri için kefil olacak bir Türk vatandaşı. Kefil bulamayan yabancı vatandaşlar için ise detaylı şekilde ikamet ettikleri bölgede ki gelir bilgilerini belgelemeleri gerekmekte.

1 Comment Posted

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*