Telefonu Nakite Çevirme

Telefonu Nakite Çevirme – Günümüzde yaygın olarak kullanılan bir yöntem ise telefonu nakite çevirme işlemedir. Kredi veya Mobil şirketlerden alınan telefonların nakite nasıl çevrildiği ile ilgili detaylı bilgileri bu yazımızda ele alacağız.

Öncelikle telefon kredisi veren bankalar yazımızda kredi ile nasıl telefon alacağınızı belirttik. Tüketicilerin nakit ihtiyaçları esnasında kredi ile veya mobil şirketten taksitle alınan telefonu peşin satarak nakite çevrilebiliyor. Öncelikle operatör şirketinizden alacağını telefonu seçiyorsunuz, Eğer para ihtiyacınız çok acil değilse, telefonunuzu satacağınız kişiyi önce ayarlayın, Kişi neden kendi adına telefon almıyorda benim adıma faturalı telefonu alıyor diye soruyorsanız cevabı basit aslında, Çünkü sizin satacağınız telefon piyasa değerinden daha düşük bir değerle satmaktasınız. Alıcıyı kendi çevrenizde ayarlamaya çalışın. Eğer kendi çevrenizden alıcı bulmadıysanız, telefonunuzu aldığınıza bayide ki elemanlara iletin, bunun ayıbı veya bir suçu bulunmamaktadır. Ki telefon bayilerinde ki elemanlar sık sık bu işlemi yapmaktadır. Telefonu aldıktan sonra satmak istediğinizi söyleyin, eğer iyi bir fiyat verirlerse telefonu nakit bir şekilde satabilirsiniz. Kendileri de müşterilerine satmaktadır. Eğer telefon bayisinde satamadıysanız yapacağınız bir diğer işlem telefon satan dükkanlara giderek satın, Bu işlem çok yapılmakta ancak piyasa değerinin çok altında satıldığı için tüketiciler başka kişilere, esnafa değilde alıcı kullanacak kişilere satmak isterler.

Forum sitelerine üye iseniz, telefonunuzun kutusunu açmadan ilanını verin, e-ticaret sitelerinde ilanını verin bu şekilde bir çok alıcı olmakta ve esnafa satacağınızdan daha çok fiyata satabilirsiniz. Telefonu nakite çevirme işlemi bu şekilde yapılmaktadır. Telefon sizin adınıza olduğu içinde hiç bir şekilde endişelenmenize gerek yoktur.

1 Comment Posted

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*