Mobil Bankacılık Avantajları Nelerdir?

Mobil Bankacılık Avantajları Nelerdir -Teknolojinin hızla gelişmesiyle beraber artık bankalar cebimize girdi ve mobil bankacılık devri hızlı bir şekilde ilerlemektedir. Bankalar mobil şubelerini hemen hergün tüketicilerin ihtiyaçlarına göre güncellemekte yeni özellikleri reklamlarda göstermektedir.

Günümüzde akıllı telefonu olup ta mobil bankacılığı kullanmayan yoktur.  Neden mobil bankacılık? Mobil bankacılık avantajları nelerdir diye sorarsanız hemen açıklamaya başlayalım.  Öncelikle telefonunuzdan ilgili bankanın mobil uygulamasını indirerek, internet bankacılığı şifrenizle hemen giriş yapabilir ve bankacılık işlemlerinizi hiç bir sınır olmadan çok hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Ayrıca bankaların uygulamaları güncellemeleri ile birlikte bir çok bankada artık sadece bir kere giriş yaptıktan sonra giriş şifresi paroları ayarlayarak bir daha ki girişleri sadece şifre/parola ile banka hesabınıza giriş yapabilirsiniz. İnternet bankacılığından çok kullanılmasının nedenine gelince, mobil uygulamanın akıllı telefonlar için çok daha kolay kullanılması, telefondan tarayıcıya girerek internet bankacılığına girmek tam bir eziyettir. Ayrıca internet bankacılığı genellikle bilgisayarlardan girilmekte, bilgisayarınız yanınızda olmadığından hesaplarına erişmeniz çok büyük bir sıkıntı ve eziyete dönüşüyor. Ancak mobil şube ile sadece bir kaç saniye içerisinden giriş yaparak bankanızı kullanabilirsiniz. Örneğin gece 12’de bir arkadaşınıza acil olarak para göndermeniz havale yapmanız gerekiyor. Sizde yolda bir yere seyahat ediyorsanız internet bankacılığına erişim biraz sıkıntı olabilir. Mobil bankacılıkta ise bir kaç basit adımla bir kaç saniye içerisinden arkadaşınıza para gönderebilirsiniz.

Banka hesap hareketlerinizi görüntüleyebilir. yeni hesaplar açabilir veye hesaplar kapatabilirsiniz. Kredi kartı ekstrenize bakabilir, kredi kartı ödemenizi yapabilir, özelleştirenilir menü ile mobil uygulamayı kullanım sıklıklarınıza göre dizayn edebilirsiniz.

Mobil bankacılığı kullanmanız için telefonunuzun uygulama marketinden hesabınız olan banka uygulamasını telefonunuza inderebilir ve internet bankacılığı şifrenizle giriş yapabilirsiniz. Ayrıca yeni özellikler ile hesabınızda ki para durumunuzu uygulamaya bir kere giriş yapmanız ve ayarlamanız halinde bir sonra ki girişlerinizde giriş yapmaya gerek kalmadan para durumunuzu görebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*