Telefondan Kredi Başvurusu Yapmak

Kredi başvuruları arasında telefon ile kredi başvurusu en kolay yöntemlerden birisidir. Günümüz teknolojisine adapte olan ve her yeni gün yeni bir uygulama ile tüketicilerin karşısına çıkan bankalar, telefonlarla yapılan başvurulara büyük önem göstermektedirler. Peki; Telefondan Kredi Başvurusu Yapmak için ne yapmalıyız?

Her sektörde olduğu gibi bankacılık sektöründe de teknoloji yakından takip edilir. Eskiden olduğu gibi şubelerden işlem yapma devri yerini teknolojik aletler ile tüm bankacılık işlemlerini gerçekleştirmeye bırakmıştır. Akıllı telefonların herkesin elinde olması, her evde bilgisayar olması ve çağrı merkezi hizmetinin yaygınlaşması ile birlikte kredi başvuruları da dakikalara indirgenmiştir.

Bankaların tüketicilerin bankacılık işlemlerini daha hızlı gerçekleştirmesi adına daha çok önem verdikleri alanlardan birisi de cep telefonu uygulamalarıdır. Akıllık telefon uygulamaları ile nerede olursanız olun anlık kredi başvurusu ve cevabı alabilirsiniz. Sadece hız ve güvenlik açısından değil banka şubelerinde sıra bekleme derdini de ortadan kaldıran bu uygulamalar ile nasıl kredi başvurusu yapacağınızı detaylı anlatmak istedik.

Sms ile Kredi Başvurusu

Telefondan Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Telefondan kredi başvurusu yapmak oldukça basittir. Şubeye gitmeyi bırakın yerinizden kalkmanıza dahi gerek yoktur. İster evinizde ister işyerinizde isterseniz de deniz kenarında dinleniyor olun, telefondan kredi başvurunuzu anında gerçekleştirebilirsiniz. Telefon ile kredi başvurusu 3 şekilde de yapılabilir. SMS ile , çağrı merkezi ile veya bankaların mobil bankacılık uygulamaları ile kredileriniz için hemen talep oluşturabilirsiniz.

  • SMS İle Kredi Başvurusu Yapmak

Telefonunuzun mesaj kısmından bankanın belirlemiş olduğu numaraya bilgileriniz eşliğinde kredi tutarınızı ve vade seçeneğini ekleyerek göndermeniz yolu ile SMS ile kredi başvurusu yapılabilir. SMS ile kredi başvurusunda bankaların ileti metninde yer almasını istedikleri bilgileri doğru şekilde girmeniz önemli. Bu bilgiler genelde sizin kimlik numaranızi aylık geliriniz, istediğiniz kredi tutarı gibi bilgilerdir. SMS ile yapılan başvurulara cevap genellikle anında gelmektedir.

  • Çağrı Merkezinden Kredi Başvurusu Yapmak

Telefondan kredi başvurusu yapmanın diğer kolay yolu banka çağrı numarasından müşteri temsilcisine ulaşmaktır. Müşteri temsilcisi yine sizden kredi başvurunuz için bir takım bilgiler isteyecek ve sonrasında başvurunuz tamamlanacaktır.

  • Mobil Bankacılık Uygulaması İle Kredi Başvurusu Yapmak

Bankaların mobil bankacılık uygulamalarından internet bankacılığı şifre ve müşteri numaranız ile kredi başvurusu yapabilirsiniz. Bunun için ilgili bankanın mobil uygulamasına giriş yaptıktan sonra “başvurularım” adımından yeni kredi başvurusu oluşturmanız yeterlidir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*