Hesap Kapatma Dilekçesi Nasıl Yazılır ?

Günümüzde banka hesabı olmayan kişi sayısı yok denecek kadar azdır. Banka hesabının var olması devamlı olarak hesap işletim ücreti ödenmesine sebep olmaktadır. Bunun yanı sıra hesapta bir borç kalmışsa ve borç ödenmemişse, borcun katlanarak artmasına sebep olacaktır. Hesapta bakiye kalması durumunda sürenin dolması ile hesaptaki bakiye hazineye aktarılacaktır. Hesap Kapatma Dilekçesi Nasıl Yazılır ? yazımızın sonunda örnekte yer verilmiştir. Konunun detayları ile devam edelim.

Tüm bu sebeplerden ötürü açtığımız banka hesabını kullanmadığımız halde kapatma yoluna gitmelisiniz. Banka hesabınızı kapatmamanız durumunda bankadaki bakiyeniz hazineye aktarılabilir, bankadaki borç bakiyeniz katlanarak artabilir ya da banka hesabınıza hesap işletim ücreti gün geçtikçe yüklenmeye devam edebilir. Bu sebeplerden ötürü kullanmadığınız banka hesabını mutlaka kapatmalısınız. Banka hesabınızı kapatmak için hesap kapatma dilekçesi yazmanız yeterli olmaktadır. Hesap kapatma dilekçesi yazarak çok basit bir şekilde hesap kapatma işleminizi de yapmış olursunuz.

Banka Hesap Kapatma Ücreti

Banka hesabının kapatılması için her hangi bir ücrete gerek duyulmamaktadır. Ancak banka hesabının kapatılması için banka hesabında kesinlikle eksi bakiye olmaması gerekmektedir. Yani banka hesabı kapatılacaksa bu hesabın kesinlikle sıfır olması gerekmektedir. Hesap üzerinde borç olması banka hesabınızın kapanma ihtimalinizi yok edecektir.

Banka Hesabı Nasıl Kapatılır?

Banka hesabının kapatılması için iki farklı yol bulunmaktadır. Bu iki yol izlenerek de hesap kapatmak mümkündür. Banka hesabını kapatmak için tercih edeceğiniz ilk yol banka şubesine giderek hesabı kapatmaktır. Bunun yanı sıra internet bankacılığı kullanarak da banka hesap kapatma işleminizi yapabilirsiniz. Peki, banka hesap kapatma işlemi hangi yolla yapılmalıdır?

Şubeye Giderek Banka Hesap Kapatma

Banka hesabı kapatma yollarının başında şubeye gitmek gelmektedir. Banka hesap kapatma işleminizi gerçekleştirebilmek için şubeye kimliğinizle birlikte giderek, hesap kapatma başvurunuzu yapabilirsiniz.

İnternet Bankacılığı Hesap Kapatma

İnternet bankacılığını kullanarak da hesap kapatma işlemini yapabilirsiniz. İnternet bankacılığını kullanarak hesap kapatmak istiyorsanız kendi internet bankacılığı hesabını açmalısınız. Açtığınız internet bankacılığı hesabı üzerinden kapatma işlemlerini rahatlıkla yapabilirsiniz.

hesap-kapatma-dilekcesi

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*