Sıfır Arabayı Tamamen Kredi İle Alınabilir mi?

Sıfır Arabanın Tamamına Kredi Çıkar Mı?

Sıfır Araba Tamamen Kredi İle Alınabilir mi? Yeni araba alacakların daha doğrusu yeni ve sıfır bir araba alacaklar Sıfır arabanın tamamına kredi çıkar mı sorusunu sormakta, Sıfır araba alıp  uzun vadeli arabayı binmeyi düşüneneler genellikle arabanın hepsini kredi ile alarak 48 veya 60 ay vade ile ödemeyi düşünüyorlar. Peki bu yasal olarak mümkün mü? Peşinatsız tamamı kredili araba alınabilir mi? Bu sorulara uzmanlarımız tarafından hazırlanan makale ile cevap vereceğiz.

Öncelikle araba alacak kişiler bayilere giderek alacakları arabayı seçmeleri gerekiyor. Aracı seçtikten sonra fiyat vs gibi konuları satış temsilcisi ile birebir görüşmeleri gerekiyor. Araç bayileri genellikle özel kredi teklifleri ile başka bankaya gitmenizi engelleyerek daha uygun kredi verirler.

Daha önceleri 60 aya kadar vadeli sıfır araba kredisi alınırken şimdilerde bu vade süresi 48 aya düşürüldü. Yani Alacağınız aracın tamamını kredi ile alabilirsiniz. Hemde hiç bir peşinat vermeden. Eğer araç değiştirme gibi bir hobiniz lüksünüz yoksa uzun vadeli araç alarak taksit taksit ödeyebilirsiniz. Türkiye’de son yıllarda enflasyonun sıfırlanması nedeniyle araçlar değerleri kaybetmiyor 4 yıl sonra dahi aynı fiyata hatta daha fazla fiyata satılabilir. Tabi araçta hasar olmaması kaydı ile zarar en düşük seviyede olduğunu belirtelim.

Sıfır araba alacağınız zaman sadece krediye değil, Çünkü bazı araç firmaları çok uygun faiz oranları ile kredi imkanı sağlamaktadır. Ancak aracı aldığınızda sadece kredi faiz oranlarına değil yarın satıp satamayacağınızı ne kadar zarar edeceğinizi de hesaplamanız ona göre uygun bir araba almanız gerektiğini küçük bir not olarak hatırlatalım.

Arabayı beğendikten sonra satış temsilcisi ile kredi imkanlarını görüşün, Temsilciye peşinat vermeyeceğinizi belirtin arabanın tamamını kredi ile almak istediğinizi belirtin. Satış temsilcisi sizin adınıza bankaya başvuru yapar, eğer kredi notunuz yüksekse banklarda yasal takibe düşmemiş seniz sıfır peşinatla arabanın tamamına kredi çekebilir sizde 48 ay vade ile borcunuzu ödeyebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*