Senetle Para Veren Kuyumcular ve Tefeciler

Senetle Para Veren Kuyumcular ve Tefeciler-Bilindiği gibi senetle para verilme işi Türkiye’nin heryerinde yapılıyor, Öncelikle senetle neden yüksek faizle para alınır onu açıklayalım, Acil paraya ihtiyacınız var anca bankalar kredi vermiyor, para bulmuyorsunuz ancak senetle para veren kuyumcular size para veriyor, bu şekilde para ihtiyacınız karşılayabilirsiniz.

Senetle Para veren kuyumcu ve tefeciler var, Tefecilik yasak ve ahlaki olmasa da günümüzde arz talep nedeniyle tefecilik halen yapılıyor. İstediğiniz para miktarını almanız için öncelikle tefecilere bir güvence vermeniz gerekmektedir. Hiç bir kuyumcu tanımadığı bir kişiye senetle olsa bile para vermez, Para almanız için öncelikle bir güvence vermelisiniz, adınızda tapu varsa, araba varsa veya sağlam bir kefil göstermeniz halinde size senetle para verilebilir.

Türkiye’de başta İstanbu,Ankara,İzmir ve Adana gibi büyükşehirde olmak üzere tüm illerde bu işi yapan kişiler var, Bulmak ise çok kolay bir kaç kişiye paraya ihtiyacınız olduğunuzu belirtmeniz dahilinde kolaylıkla adreslerini verirler, Tefeciler genellikle kurulu bir işleri yürüyen bir işleri vardır, Paravan olarak açılmış işyeri aracılığı tefecilik yapmaktadır, Tefecilerin en çok tercih ettiği meslekler kuyumcu ve oto galeri dükkanları olarak bilinir, Altın olarak bir kaç süslemelik altın varken, Oto galeri dükkanlarında ise kendi araçları bulunmaktadır. Senetle para alırken çok dikkatli olmanız gerekmektedir, veremeyeceğiniz bir parayı almak sizin hayatınızı zehre çevirebilir çünkü bu işlerle ilgilenenler genellikle faiz işiyle ilgilendiğinden dolayı en ufak bir sorunda saatli faiz alır ve ödemediğinzi halde her türlü çirkefliğe başvurabilirler,

İstanbul’da senetle para verenler,  aynı şekilde arkalarında karanlık adamlar bulunmaktadır. sadece istanbul değil bütün şehirlerde ki kişiler bu şekilde işlerini yürütmekte, kendilerinden güçlü kişilere asla para vermez, verdikleri paraları ise burnunuzdan getirerek faiziyle birlikte alırlar.

Senetle para alırken dikkat edilmesi gerekenler

Hiç kimse ihtiyacı olmadığı halde senetle para almaz, gider bankadan kredi çeker ödemese bile yasal prosedür işler, ancak senetle para veren kuyumcular sizden kesinlikle bir teminat ister, vereceğiniz teminat karşılığında size senet imzalatıp parayı alırsınız, Dikkat edilmesi başlıca notlar ihtiyacınız kadar para almak,  Faiz oranına dikkat edin sizin acil paraya ihtiyacınızın olduğunu bildikleri için faizi yüksek tutacaktır, faiz oranına çok dikkat edin, eğer bu konuda anlaşmaz iseniz başka birine gideceğinizi söyleyin, yine anlaşamaz iseniz başka birine gidin, Alacağınız paranın karşılığını nasıl vereceğinizi kesinlikle planlayın, ona göre vadeyi ayarlayın.

Senetle Para Verenleri nasıl bulabilirim

Bu kişileri aslında bulmak çok kolay, en çok para nerede döner diye bir düşünün, kuyumcularda, para akışı yüksek olan işletmelerde, borsa, oto galeri, vs gibi nakit akışının çok olduğu mekanlarda faizcilik, tefecilik çok kolay yapılmaktadır, Para çoktur ancak bunu çoğaltmak isterler, kolay yoldan da yapmak isterlerse en kolay yol tefecilik yapmaktır. Eğer tefeciler sizin mal varlığınızın çok olduğunu görürlerse sürekli size para verirler bütün mal varlığınızı emmek için, bu konuda çok dikkat etmelisiniz.

Senetle Para Verenlerden para almayacağımda kimden almalıyım

Tefeciler de bankalar gibidir eğer sağlam bir referansınız yoksa kimse size para vermez, ancak mal varlığınız var, ancak kredi notunuz düşükse yapmanız gereken kredi notunuzu yükseltmek, yasal takipte dosyalarınız varsa kapatmak kredi tercihi yapabilirsiniz, ikiside faiz ancak bankalar da faiz oranı belli bir orandadır

10 Comments Posted

 1. Selamlar,

  Çok acil bir ihtiyacımı kapatabilmek için 30 bin veya 25.000 Tl ihtiyacımı görür 1 ay veya maksimum 2 ay içerisinde ödenecektir, sabit aylık yüksek gelirim var aynı zamanda satışta olan arsamız bulunuyor satılır satılmaz ödenecektir senet düzenleyebiliriz, İstanbul Anadolu Yakası Maltepede ikamet ediyorum.

  Banka kredisi kullanmak istemiyorum.

  05352328944 numaradan acil ulaşmanızı rica ederim.

  Saygılar,

 2. Senetle altın veya nakit ihtiyacımı karşılamak istiyorum. Lütfen yardımcı olup iletişime geçer misiniz? İstanbul’da ikamet ediyorum memurum

 3. Senetle altın veya nakit ihtiyacımı karşılamak istiyorum. Lütfen yardımcı olup iletişime geçer misiniz? İstanbul’da ikamet ediyorum.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*