Şekerbank EFT Saatleri 2017

        Şekerbank EFT Saatleri 2017-Banka içi hesaplar arası para transferi olduğu kadar muhatap bankadaki hesaptan bir diğer bankadaki banka hesabına para transferi de artık zaruri bir ihtiyaç haline gelmiştir. Bankalar bu zaruri ihtiyaca kayıtsız kalmamış ve işlem saatlerine yeni bir düzenleme getirmiştir. Yapılan yeni düzenlemelerle ve işlem rahatlığı için yapılan birtakım yapısal çalışmalarla müşteriler artık hafta içi belirlenen saatler arasında istedikleri EFT işlemlerini gerçekleştirebileceklerdir.

Yapılan düzenlemeyle birlikte ŞEKERBANK EFT SAATLERİ Pazartesi-Cuma sabah saat 9.00 ile akşam saat 17.15 arasına getirilmiştir. Bu saatler arasında istenilen saatte yapacağının EFT işlemlerinde para istenilen bir başka bankadaki hesaba yaklaşık 10 dakika içinde iletilecektir. İşlem yoğunluğu ve aşırı sistem yüklenimi kaynaklı sorunlar sebebiyle bu süre azami 30 dakikaya çıkabilmektedir. Mesai saatleri dışında, resmi tatillerde ve hafta sonu yaptığınız EFT işlemlerinde ise işlemin bir sonraki iş gününde gerçekleşeceği unutulmamalıdır.

Şekerbank EFT Sorgulama

Kurallara uygun şekilde yapılan EFT işlemi sonucunda para aktarımı belirtilen süreler sonunda gerçekleşmedi ise EFT sorgusu yapılmalıdır. Sorgulama işlemi sırasında EFT bilgileri kontrol edilmelidir. Herhangi bir hata bulunamamış ise 444 78 78 numaralı Şekerbank Çağrı Merkezi aranabilir ya da herhangi bir Şekerbank şubesine ulaşarak sorun çözülebilir. Banka görevlisi tarafından istenilen bilgileri verilerek EFT işlemi yinelenebilir. Sorununuz Şekerbank kaynaklı değil ise muhatap banka şubesi veya çağrı merkeziyle irtibata geçilebilir.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*