HSBC EFT Saatleri 2017

HSBC EFT Saatleri 2017-Günümüzde birçok konuda olduğu gibi parasal konularda tamamen dijitalleşmektedir. Para işlemlerimiz eskide olduğu gibi fiziksel olarak banknotlar olarak değil sanal ortamdaki hesaptan başka bir sanal ortamdaki hesaba aktarmalar haline gelmektedir. Bu aktarmalar sadece kullanılan banka üzerinde değildir. Kullanılan bankadan başka bir bankaya para aktarımı işine EFT denilmektedir.

EFT işlemleri için müşterilerin dikkat etmesi gereken en önemli nokta HSBC EFT SAATLERİnin günün hangi zaman dilimine denk geldiğidir. HCBS bankası müşterilerinin farklı bir banka hesabına para aktarmalarını mümkün kıldığı EFT işlemlerine hafta içi her gün sabah saat 09.00 ile akşam saat 17.00 arasında hizmet vermektedir. İşlem Eft saatleri dışında yapılan tüm para transferleri resmi tatil ve hafta sonu vb. dışında sonrasındaki gün hesaplara aktarıldığı göz önüne alınarak işlem yapılması gerekmektedir. Yapılan EFT işlemleri gün içerisinde 5 ile 10 dakika gibi kısa sürede gerçekleşirken, bu süre bankanın ve EFT işlemlerini gerçekleştiren sistemin yoğunluğundan dolayı 30 dakikalık bir zaman dilimine yayılabilir. Bu hizmetin hizmet bedeli işlemi gerçekleştirdiğiniz kaynağa göre değişmektedir; örneğin banka şubesinden yaptığınız EFT işlemiyle ATM üzerinden yaptığınız EFT işleminin ücreti farklıdır.

HSBC  EFT Sorgulama-Belirlenmiş saatler içerisinde yapılan para transferi muhatap banka hesabına herhangi bir sebepten ötürü aktarılamamışsa gerekli kontrolleri yaptıktan sonra hemen 0 850 211 0 114 numaralı çağrı merkezini arayarak yardım istenilmelidir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*