PTT Kredi Başvurusu

PTT Kredi Başvurusu-Birçok banka müşterilerine birbirinden farklı kredi imkânı sunmakta ve kişiler tarafından da yoğun bir ilgi görmektedir. Bankaların yanı sıra son yıllarda büyük bir rağbet gören PTT kredi seçeneği de, oldukça fazla sayıda kişi tarafından tercih edilmeye başlanmıştır. Bu krediyi ise emekli maaşlarını PTT şubelerinden alan kişiler kullanabilmektedir. Anlaşmalı bankalar aracılığı ile kişiler bu krediye başvurabilmekte ve değerlendirme sonucunda olumlu olması halinde kredilerini alabilmektedirler.

Her bankada olduğu gibi PTT kredi başvurusu esnasında da birtakım kriterler göz önünde bulundurulmaktadır. Bu kriterler ise genel olarak şöyledir:

  • PTT kredisine başvurmak isteyen kişilerin en fazla 80 yaşında olması gerekmektedir. Bu kredi seçeneğinde kişilere en fazla 36 ay vade imkânı sunulduğundan dolayı vade sonunda kişilerin en fazla 83 yaşında olması, başvuru esnasında önemli bir kriter olmaktadır.
  • Kişiler en az 500 TL ve en fazla da 40.000 TL talep edebilmektedir.
  • PTT kredisine başvuracak olan kişiye hayat sigortası yapılmakta olup bu sigortanın ücreti başvuran kişinin demografik özelliklerine göre değişkenlik gösterebilmektedir.

PTT Kredi

Bu kriterlere sahip olan kişilerin nüfus cüzdanları ile birlikte PTT şubelerine gidip gerekli evrakları doldurmaları yeterli olmaktadır. Başvurunun incelenmesi halinde kişiler tekrardan başvuru yaptıkları PTT şubesine giderek parayı nakit olarak teslim alabilmektedir. PTT kredi başvurusu sırasında kişilerin emekli maaşlarını PTT şubelerinden alması yeterli gibi görülmektedir. Fakat bu durum tamamen yanıltıcı olabilmektedir. Çünkü birçok kişinin başvurusu maaşını PTT şubelerinden almasına rağmen onaylanmamaktadır. Bu durumda kişilerin kredi notuna ya da profillerinde olumsuz bir durum olduğu ortaya çıkabilmektedir. Kişilerin diğer banka kredilerinde olduğu gibi yüksek kredi notuna ve bankalara karşı güvenilir bir profile sahip olmaları gerekmektedir. PTT kredi başvurusu, anlaşmalı bankalar tarafından incelenmektedir. Bankalar, uygun görmedikleri kişilerin başvurularını onaylamama yetkisine de sahiptirler.

Kişiler için oldukça avantajlı bir tercih haline gelen PTT kredi imkânları, son yıllarda oldukça fazla sayıda kişi tarafından da rağbet görmektedir. Gerekli şartları yerine getiren kişiler, bu krediyi çok daha kolay ve hızlı bir şekilde alabilmektedir.

1 Trackbacks & Pingbacks

  1. PTT Kaça Kadar Açık Çalışma Saatleri 2016 - Banka Kredi Notu

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*