Öğlen Açık Bankalar Hangileridir?

Öğlen Açık Bankalar Hangileridir –  Türkiye’de özellikle özel teşebbüslü bankalar müşterilerine öğlende hizmet vermektedir. Öğlen yani mesai arasında devlet memurları, olsun kamu işçileri olsun veya acil işlemlerde bankalarda işlemlerini yapmaları gerekiyor. Devlet bankaları arasında öğlen çalışan banka olmadığın belirtelim, Özel teşebbüslü bankalar ise genellike hepsi öğlen hizmet vermektedir. Ancak bütün şubelerde değil, sadece belli şubeler hizmet vermekte, bu şubelerde merkez şubelerdir.

Öğlen arası açık bankalar, böyle biz hizmetle kesintisiz hizmet sunarak müşterilerinin memnuniyetini kazanmaktadır. Peki nasıl öğreneceğiz bu şubeleri, Akbank şubelerini örnek almak istiyorum. Her ilde şubelerin hemen hepsi açıktır. Hangi bankanın açık olduğunu görmek çok kolay, buradan bulunduğunuz ile seçin ve şubelerin çalışma saatlerini ele alabilirsiniz. Ben Şanlıurfa ilinde örnek olarak seçtim ve karşı şu sonuçlar çıktı…

akbank öğle açık şubeler Görüldüğü gibi saat ikonuna gelin ve banka şubesinin açık olup olmadığını kolaylıkla görebilirsiniz. Şanlıurfa Merkezde 3 şube var 3 de öğlen arası açık şubelerdir. Görüldüğü gibi her ilde sorgulama yapabilirsiniz. Örneğin İstanbul, Ankara, İzmir gibi illerinde öğlen açık bankaları sorgulayabilirsiniz. Sadece bir bankayı değil bütün bankaların resmi İnternet sitesinden ilgili illerde sorgulama yaparak hangi şubelerin açık olduğunu öğrenebilir bu şekilde bankacılık işlemlerini yapabilirler. Eğer yapacağınız işlemler para yatırma özellikle yüksek para yatırma miktarları değilse işlemlerinizi internet bankacılığından sınırsınız bir şekilde yapabilirsiniz.

Öğlen açık Bankalar bu şekilde olup sadece özel teşebbüslü bankaların işlem yaptığını ifade edelim devlet bankaları mesai saatleri resmi olup hiç bir banka erken açamaz veya geç kapatamaz mesai saatlerine riayet edilmelidir.  Bankaların çalışma saatleri 2016 bakarak güncel mesai saatlerine bakabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*