Kredi masrafı almayan bankalar
Kredi masrafı almayan bankalar

Masrafsız Kredi Veren Bankalar

Masrafsız kredi veren bankalar ile dosya masrafına son. Kredi çekerken bankaların ekstra olarak almış oldukları masraf adı altındaki ödemeler, kredi çeken bireyler için ekstra maliyet anlamına geliyor. Bu maliyetlerden kurtulmak isteyen kişiler masrafsız kredi veren bankalar hangileri sizler için araştırdık. Hangi bankalardan masrafsız kredi alabileceğinizi öğrenip daha düşük maliyetle borçlanabilirsiniz.

Masrafsız Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Elbette masrafsız kredi veren bankalar var. Bunlara örnek; Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank, İş Bankası, İNG Bank, Akbank, TEB, Finansbank ve Şekerbank.

Ancak bu bankalar kredi masrafı almadıkların da kredi faizlerini yükseltebilmektedir. Yani bir şekilde aslında siz yine masraf ödemiş fakat bunun farkına varmamış olabilirsiniz. Kredi çekmeden önce dosya masrafsız sunulan kredi faiz oranlarını mutlaka diğer kredi paketleri ile karşılaştırmanızda fayda var. Daha da ilginç olanı siz dosya masrafından kurtulduğunuzu düşünürken daha yüksek bir ödemeye maruz kalabilirsiniz.

Rakamlar ile örnek vermek gerekirse hatta bunu banka ismi vermeden şu an hazırda ki faiz oranları ile ele alalım. Şu anda reklamlarda da dönen bir bankanın masrafsız ihtiyaç kredisinde ki  faiz oranı %1,54. Oysa masraflı olan kredide faiz oranı %1,12. Yani siz 10 Bin Lira kredi çektiğinizde sizden alınan 50 TL olacaktır. Ama masrafsız kredide geri ödenecek tutarda 200 TL fark ödeyeceksiniz. O nedenle Masrafsız Kredi Veren Bankalar tercih edilirken diğer ürünlerine de mutlaka göz gezdirin.

Kredi Masrafı Ne Kadar?

Haklı olarak çoğu tüketici bankalardan kredi çekerken dosya masrafı ödememek istiyor.
Tüm bankalar tarafından binde 5 oranında uygulanan ve kredi çeken müşteriye çıkartılan bu masraf kredi tahsis ücreti olarak da geçmektedir. 100 Bin Lira bir kredi çekmek istediğinizde banka sizden binde 5 oranında yani 500 TL dosya masrafı ( kredi tahsis ücreti ) kesecektir. Ayrıca, dosya masrafına ek BSMV ücreti de banka tarafından eklenerek bir masraf tutarı ortaya çıkar. Tüketiciler ise tüm bu masraflardan kurtulmak için Masrafsız Kredi Veren Bankalar hangileri ise oradan kredi alma yolunu seçerler ki bu gayet olumlu bir istektir. Zira zaten kredi çekerek bankaya para kazandıran müşteriye artı bir yük olmaktadır dosya masrafı ve bize kalırsa da haksız kazançtır. Fakat, dosya masrafından kaçmak isterken olması gerekenden yüksek faizlere maruz kalabilirsiniz. Biraz detaya inersek ne demek istediğimiz net şekilde ortaya çıkacaktır.

Aynı Faiz Oranlı Masraflı-Masrafsız Kredi Karşılaştırması

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*