Maaş Hesabının Olduğu Bankadan Kredi Almak

Maaş Hesabının Olduğu Bankadan Kredi Almak

Bankalar ve kredi kartı kullananlar için en karlı dönem 2016 yılı olarak biliniyor. Çünkü bu yılda faizlerin düşmesi tüketicinin daha fazla kredi kullanmasını sağlamıştı. Tüketiciler kredi talebinde bulunurken özellikle faiz rakamları hangi bankanın daha düşükse o bankadan kredi kullanmak isterler dolayısıyla burada her bankanın faiz oranlarındaki ciddi düşüş kredi kullanım oranlarına etki etti. Tüketicilerin kredi çekmelerinin nedeni ihtiyaca yönelik olmasıdır.  

Tüketiciler kredi çekmeye karar verdiklerinde ilk yaptıkları şey faiz oranlarının araştırması içerisine girerler bunun içinde doğrudan bankaların kapısını çalarlar. Kredinin ne amaçla olduğunun hiçbir şekilde önemli yoktur önemli olan düşük faizi bulabilmektir. İnternet bu konuda karşılaştırma yapabilmek için en etkili alandır. Oturduğunuz yerden bankaların faiz rakamlarını araştırabilir ve ona göre kendinize yön verebilirsiniz. 

Ancak bir kesim var ki onlar kredi çekerken genelde maaş aldıkları bankaları tercih ederler. Çünkü maaş aldığınız bankadan kredi çekmek demek gereksiz olan birçok prosedürle uğraşmamak demektir. Bir bankanın maaş müşterisi o bankadan kredi çekecekse ilk olarak bankaya gider ve talep için onayda bulunur bu onay işlemi çok hızlı bir şekilde gerçekleşir ve bankanın buradan müşterisine yeni bir oranla fırsat talebi olabilecektir. Bu işlemin onaylanmasının ardından gerekli işlemler ivedilikle yapılır ve çekeceği kredi limiti de doğrudan maaş hesabına ya da elden kendisine verilir.  

İşte bu işlemlerin bu kadar basit olması ve özellikle de bankaların maaş müşterilerine karşın daha esnek hareket etmesi insanların bu bankaları tercih etmesini sağlamıştır. İnternet üzerinden de kredi başvurusu yapabilmek mümkün olacaktır. Eğer ki maaşınızı çektiğiniz bankanın uygulamasını cep telefonunuza yüklerseniz buradan yapacağınız başvuru işleminiz de çok hızlı bir şekilde değerlendirilecektir. 

Maaş Hesabının Olduğu Bankadan Kredi Almak

Her banka için kredi talebinde bulunan kişi önemlidir ve bankalar genelde bu tür şartları kaçırmak istemezler. Eskiden bankalar kredilerini verirken daha fazla esnek davranırken bugün en fazla 48 aya kadar yapılan taksitlendirme ve kişinin geliri kredi çekimlerine de biraz daha düzenleme getirmiştir. 

Bir kişinin bankadan kredi almasında iki önemli faktör oldukça önemli bunlardan ilki kredi notu ikincisi ise tüketicinin aylık gelir miktarı. Eğer ki geliriniz ve siciliniz iyi durumdaysa o zaman talep ettiğini miktar çok rahat bir şekilde size ödenecektir. Hele ki maaş müşterisiyseniz bu işlemin çok uzun sürmediğini biliyoruz.  

Eğer ki maaşınızı almış olduğunuz bankadan bundan önceki dönemlerde de kredi çekmiş ve doğru bir şekilde ödemişseniz o zaman bankanın size yeniden kredi vermemesi için herhangi bir engel kalmıyor. Kısacası bu kolaylıklar tüketicilerin maaşlarını aldıkları bankalardan kredi başvurmasını kolaylaştıran nedenler olarak karşımıza çıkıyor.  

Son olarak şunu ifade etmek gerekir ki bir bankanın müşterisi olsanız da olmasanız da kredi çekerken ilk dikkat etmeniz gereken şey tüm bankaların faiz rakamlarını karşılaştırmanızdır. Bize gelen en çok sorulardan bir taneside maaşımın ne kadarı kadar kredi alabilirim. Bir önceki yazımızda Maaşımın kaç katı kadar kredi alabilirim? sorusunun cevabını bulabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*