Kredi Onayı Red Nedenleri

 

Kredi Onayı Red Nedenleri- Kredim Neden Onaylanmadı? Herkes, birtakım sebeplerden dolayı bankaların sunmakta olduğu kredi türlerinden faydalanmak istemektedir. Finansal destek açısından oldukça avantajlı bir tercih olan banka kredileri ile birlikte kişiler maddi açıdan oldukça rahatlayabilmektedir. Fakat bu denli avantajlı olan ve de büyük bir rağbet gören banka kredilerine başvuran herkesin başvurusu onaylanmamaktadır. Bankalar, müşterilerine kredi vermeden önce kişiler hakkında birtakım araştırmalar yapmakta ve bu araştırmalar doğrusunda bir yanıt vermektedirler.

Kredi onayı red nedenleri, kişilerin üzerinde dikkat ile durmaları gereken bir konudur. Herkes başvurusunun onaylanacağını ümit etse de bankalar özellikle kredi notuna dikkat etmekte ve sonrasında da birkaç hususu da incelemeye almaktadır. Eskiden herhangi bir bankadan kredi çekmiş olan kişilerin, ödemelerini düzenli bir şekilde ödemeleri son derece önemlidir. Aynı zamanda kredilerin yanı sıra kredi kartlarının asgari ödemeleri yerine tüm borçların zamanında ödenmesi de, kişilerin kredi notunu ciddi ölçüde etkilemektedir. Bütün bunları yerine getiren kişiler, bankalar tarafından daha da güvenilir kişiler olarak değerlendirilmektedir. Düşük kredi notuna sahip olan kişilerin kredi alamaması gibi yüksek kredi notuna sahip olan birçok kişi de bankalar tarafından onaylanmaya bilmektedir.

Kredi Onay Red Nedenleri

Kredi onayı red nedenleri arasında yer alan bir diğer önemli husus da kişilerin gelir düzeyleri olmaktadır. Gelir düzeyi, talep ettiği kredi miktarını karşılayamayacak olan kişilere de bankalar kredi vermeyi tercih etmemektedirler. Bankalardan kredi almak, avantajlı bir finansal destek olarak düşünülse de bir o kadar zor ve detaylar ile dolu olan bir işlem olmaktadır. Bu sebeple kişilerin güvenilir bir profil oluşturabilmesinin yanı sıra gelir düzeyine uygun olan kredi miktarlarını talep etmesi gerekmektedir. Aksi takdirde bankalar bu kişilere kredi vermemekte ve istenilen kriterlere ulaşılmasını önermektedir.

Eski zamanlarda kişiler kredi taleplerini sadece şubelere giderek yapmaktaydı. Fakat günümüz koşullarında artık internet ve SMS ile de kredi başvurusu yapılabilmektedir. Özellikle de son yıllarda kullanılan bu iki yöntem ile yapılan başvurularda bankalar başvuru yapılır yapılmaz kredi notunu inceleyebilmekte ve kişilere yanıtı yine aynı kanallar aracılığı ile gönderebilmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*