Kredi Notu Kaç Ayda Yükselir

Kredi Notu Kaç Ayda Yükselir-Kredi notu şahıslar ve banka arasındaki ilişkilerin düzenlenmesinde en önemli faktördür şahısların kredi notları bankaların müşteriye davranış şekillerini belirler. Bankalardan kredi veya kredi kartı kullanma taleplerinde sonucu belirleyen faktör kredi notudur. Kredi notu kişilerin bankalar ile olan ilişkileri sonucunda belirlenir ve yeni banka ürün kullanımlarında etkili olur.

Banka ile olan ilişkilerinde kredi veya kredi kartı kullanımında aylık ödeme planlarına uymayan müşterilerin kredi notları düşer. Kredi notlarının kayıtları KKB tarafından yapılır. Banka ilişkilerinde olumsuz davranışlarda bulunan kredi ödemelerini zamanında yapmayan ve bunu alışkanlık haline getiren müşterilerin kredi notları düşer ve bun un sonucunda müşterilerin yeni bir anlaşma yapmaları zorlaşır. Kredi notu kayıtlarında kredi notu düşük olan şahısların kara listeye alınması olasıdır.

Kredi Notu Yükseltme Teknikleri

Kredi notu düşüklüğü sebebiyle kara listeye alınması ödemelerinde ödeme planlarına uymayanlar için kolay olsa da kara listeden çıkıp kredi notu yükseltme teknikleri o kadar kolay olmaz. Kişilerin kara listeden çıkmaları zor ve uzun bir zamanı kapsar. Kişilerin kara listeden çıkıp kredi notlarını yükseltmeye başlamaları öncelikle bütün borçlarını kapatmalarına bağlıdır.

Bütün borçların kapatılmasından sonra kredi notunun negatif ilerleyişi duracaktır. Borçların kapatılmasından sonra kredi notu yükseltme amaçlanacaktır. Burada akla gelen konu kredi notu kaç ayda yükselir konusudur. Kişilerin kredi notları sabit kalmaz bankalar ile olan ilişkilerine göre negatif veya pozitif gelişmeler gösterir. Kredi notunu yükseltmek isteyenler öncelikle bankalara olan tüm borçlarını kapatmalıdırlar. Kredi kartlarını mümkün olduğunca kullanmayıp kullansalar da asgari tutarları değil aylık olarak tüm borcu kapatmalıdırlar. Ellerinde bulunan nakitleri vadeli hesaba yatırmaları şahısların kredi notlarına olumlu etkiler yapar. Bunun gibi hamlelerle şahısların kredi notlarını yükseltmeleri mümkündür.

Kredi notunu yükseltecek olan diğer hamleler şöyledir: Banklardan kısa vadeli ve düşük miktarda kredi çekip taksitlerin zamanında ödenmesi, kredi kartlarına limit yükseltme talepleri kredi notu için pozitif etki yapar. Kredi kartlarından yapılan otomatik ödeme talimatları gibi hamleler sonucunda kredi notu kaç ayda yükselir sorusunun cevabı sizin durumunuza göre değişebilir, normalta kredi notları 1-6 ay arasında yükselir, Fakat Kara Listeye düşmüşseniz bu süre 2 yıla kadar uzayabilir, fakat kredi notu yükseltme tekniklerinden asla ödün vermeyin ve ödemelerinizi düzene sokarsanız kredi notunuzun kolayla yükselebilir.

1 Trackbacks & Pingbacks

  1. Kredi Notu Kaç Ayda Yükselir - Bank...

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*