Kredi Notu Düşük Olanlara Anında Kredi Fırsatı

Günümüzde artık hayatımızın tamamen içine giren bankalar kredi notu sistemi sayesinde müşteri seçebilme özelliğine kavuşmuşlardır. Kredi notlarını açıklamak gerekirse; kısacası kredi notu sizin bankalarla aranızdaki finansman işlemlerinize göre bankanın bir nevi size verdiği karnedir. Kredi notları birçoğumuz bilmese de oldukça önemli bir konudur. Tüm bankalar müşterilerine kredi imkanları sunmadan önce ilk olarak kredi notlarına göz atarlar. Kredi notu düşük olan kişilere kredi imkanlarını vermezler ya da kefil veya tapu üzerine kredi imkanı verirler. Kredi notu düşük olan kişilerin genel olarak kefilsiz, şartsız kredi alması mümkün olmayacaktır. Kredi notlarının düşmesine en büyük sebepler ise bankaya yapılan borçlar ve ödemelerindeki sıkıntılardır. Borçların çok geç ödenmesi ya da ödenmemesi bu notları en çok etkileyen faktörlerdendir. Bu notlarınızı yüksek tutabilirseniz her banka sizi kendi bünyesinde barındırmak için çeşitli kampanyalarla kendilerine çekmeye zorlarlar. Yani kredi notunuz ne kadar yüksekse o kadar iyi imkanlarla kredi alabilirsiniz. Her zamanında ödemenizin ve borç bırakmayışınızın her zaman için bir karşılığı vardır. Kredi notlarınızı yüksek tutabilmek için ilk olarak bankalarla aranızdaki bütün işlemleriniz çok kötüye sürüklenmemiş ve borçlarınızı ödememe gibi bir durumunuz olmaması gerekmektedir. Bu durumlar olmadıysa kredi notlarınız zaten düşük seviyelerde olmaz. Ancak ödemelerde de düzenli şekilde yüksek meblağlar yapmış iseniz kredi notlarınız yüksek seviyelerde olacaktır. Bu durumun avantajını da her an hissedeceksiniz.

Aktifbank Anında Kredi Fırsatı

Aktifbank PTT ile anlaşmalı olan bir bankadır. Bu bankanın en büyük özelliklerinden biri emekli maaşı alan bütün vatandaşlarımıza anında kredi imkanları sağlamasıdır. Banka bu zamanlarda internet üzerinden de kredi başvurularını kabul eder. Bu başvurulara da finansman sağlarlar. Eğer ki kredi notunuz düşük seviyelerde ise bu yönteme başvurmanız sizin için oldukça iyi olacaktır. İnternet bankacılığı sayesinde düşük faiz oranlarıyla kredi alabilir ayrıca da çeşitli vade seçeneklerini de kullanabilirsiniz.

Kredi Notu Düşük Olanlara Hızlı Kredi

Genel olarak kredi notları 0 ile 1900 arasında olmaktadır. Kredi notlarınız 1900’e ne kadar yakın ise o kadar iyi durumdadır. Dip nokta ise 799 ile 0 arasıdır. Bu konumda olan kişiler kesinlikle kredi imkanlarından faydalandırılmaz. Ancak bankalar kredi notu düşük olan kişilere direk olarak şartlar koyarak kredi verirler. Bu durumun dışında kredi alabilmek için yazımızı okumaya devam edin.

KKB tarafınca müşterilerin bireysel kredi risk raporları hazırlanmakta ve ellerinde tutulmaktadır. Kredi notu olarak 1499’dan düşük seviyelerde iseniz az riskli denilen kategoride bulunursunuz. Bankalar bu az riskli grubunda bulunan vatandaşlara çeşitli belgeler ve evrakları isteyerek kredi imkanları vermektedir. Normal durumlarda eğer ki bir maaş bordronuz yok veya gelir belgeniz yok ise kredi almanız neredeyse imkansızdır. Son zamanlarda artık bankalar hem cebimizde hem evimizde daha doğrusu internetin olduğu her yerde olduğu için ve internet üzerinden yapılan başvurularda bu gelir belgeleri istenmediği için rahatlıkla kredi alabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*