Kredi Kartı Nasıl İptal Edilir?

Kredi kartı, belli bir limit dâhilinde sizin alışveriş yapmanızı kolaylaştırmaktadır. Aynı zamanda kredi kartından nakit çekim yapılabilme imkânı da bulunmaktadır. Kredi kartının limitinin harcanılması ancak geri ödemelerinin yapılamaması durumunda müşteri kredi kartı iptal ettirme yoluna gitmektedir. Kredi kartı iptal ettirmek için izlenebilecek çeşitli yollar bulunmaktadır. Kredi Kartı Nasıl İptal Edilir? İşte, kredi kartı iptal ettirme yolları;

Bankaya Giderek Kredi Kartı İptal Ettirme

Kredi kartı iptal ettirmek için izlenecek ilk yol bankaya gitmektir. Bankaya giderek kredi kartı iptal talebinde bulunabilirsiniz. Bankadan kredi kartınızı iptal ettirebilmek için bir dilekçe yazmanız gerekmektedir. Dilekçenizde şu numaralı banka kredi kartı iptal etmek istiyorum şeklinde talep dilekçesi oluşturmalısınız. Oluşturacağınız talep dilekçesini banka müşteri temsilcinize bırakarak kredi kartınızı hızlı bir şekilde iptal ettirebilirsiniz.

Telefon Bankacılığı ile Kredi Kartı İptal Ettirme

Telefon bankacılığını kullanarak kredi kartınızı iptal ettirebilmek için banka müşteri hizmetlerini aramalısınız. Banka müşteri hizmetlerini aradıktan sonra müşteri temsilcisine bağlanmalısınız. Müşteri temsilcisine bağlandıktan sonra kredi kartınızı iptal ettirmek istediğinizi belirtmelisiniz.

Kredi kartı iptal talebinizi banka direk onaylamayacaktır. Öncelikle kredi kartınızı neden iptal ettirmek istediğiniz ile ilgili bilgi talep edecektir. Bankalar kredi kartınızı iptal ettirmemek için ellerinden gelen tüm ikna yöntemlerini kullanacaktır. Size ekstra 100 TL Bonus hediye edebilirler. Ya da kredi limitinizi düşürmeyi teklif edebilirler.

Kredi kartınızı iptal ettirmekte yine de ısrarcıysanız, banka bu talebiniz karşısında kredi kartınızı iptal ettirmek için işlemleri başlatacaktır. Bu işlemlerin sonuçlanması ortalama 1 hafta sürecektir.

Kredi kartınızı iptal ettirmeniz sonrasında banka kredi kartınızı kırmanızı isteyecektir. Kredi kartınızın kırılmasının istenmesi yalnızca bir önlemdir. Bunun için de bankanın talebi mutlaka yerine getirilmelidir. Kredi Kartı Nasıl İptal Edilir? yazımızı okudunuz, yaşadığınız iptal ile alakalı sıkıntıları alt tarafta bulunan yorum alanına yazabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*