Kredi Kartı Borcum Birikti yapılandıramıyorum nasıl ödeyebilirim

Orta gelirli aileler ve yoksul aileler kredi kartı kullanımı düzensiz olmaktadır. Bunun baş nedenlerinden biri kredi kartı ile yapılan harcamların sanki ödenmeyecek şekilde yapılması veya yapsam bile bir şekilde kredi kartı borcunu ödeyebilirim, tüketiciler Kredi Kartı kullanımı yaparken düzensiz kullanmakta ve kullanımlarının temel ihtiyaçlar olduğu söyleyerek kendi kendilerine kandırmaktadır. Örneğin bir markete gidiyoruz, teme gıdaları almak için alınması gereken temel gıdalar ancak markete girdiğimizde önümüze güzel çarpan herşeyi sepete atıyoruz. Bazı marketler pazarlama startejisini kullanarak içeri girdiğinizde dışarı çıkmak için bütün marketi gezmeniz gerekmektedir. ve siz gezerken hiç bir şey almayacaksanız bile gözünüze güzel ürünler ilişiyor.

Bu durum sadece temel gıda ihtiyaçları için değil aynı zamanda bütün temel ihtiyaçları kapsıyor, Zenginler kazanıp, kazandıkları ile alışveriş yaparken (Lüks ihtiyaçlar) orta gelirli ve yoksul kişiler önce kendilerini zengin göstermek için borçlanarak alışverişlerini yaparlar, Zengin ve yoksul arasında ki en temel fark budur galiba, Zenginler parayı çalıştırıyor fakirler para için çalışıyor. Bu öyle bir anlayış ki hayatımızı değiştiriyor. Bir orta gelirli kişi maaşlı çalışan yüksek model bir telefon almak için ya kredi kartına başvurur yada 2-3 aylık maaşını biriktirip telefonu alır, ancak telefonu eline alıp kartına taktıktan sonra telefonun düştüğü değeri söylense ya telefon almaz yada kullanmaz, ama gerçek budur, bir telefonu yüksek bir ücretle alırsınız satmaya giderseniz değerinin çok çok altında bir teklif alınca affallarsınız! “ama dün aldım ben” diye kendi kendinize düşünür çöpe gitmiş paranızı hayal edersiniz. ve o telefon borcunu ödemek için kredi kartı taksitlerini aylar boyunca ödersiniz.

Aynı durum ev alırken öyle, Yoksul kişilerin ev alma gibi bir şansı yok çünkü aylık giderleri hep gelirlerden yüksektir, Orta gelirli aileler ise ev almak için kredi ihtiyaç duyar, ve ömrü boyunca evin borcunu ödemek için didinir durur, onla kalsa yine iyi evin vergileri ayrı bir külfet olur, ev alındı alındıktan sonra içi eşyalarla donatıldı ama elde para yok ki mecburen bütün ihtiyaçlar kredi kartı ile ödenmeye başlandı. Derken kredi kartı doldu taştı artık borç gırtlağa kadar gelmiştir, bir iki derken kredi borcunu ödemek büyük bir külfet getiriyor. Kredi kartı borcu yapılandırma işleminde bulunduğunuz eğer borcunuz 200-20.000 TL arasında ise bütün bankalar bu aralık 9 aya kadar borç yapılandırma hizmeti veriyor ancak borcunuz daha yüksek ise yapılandırmamız uygun görülmez bu nokta size bazı tavsiyeler vereceğiz.

Öncelikle kredi notunuz yüksek olması gerektiğini ifade etmemiz gerekiyor. Ev kredinizin üzerine tekrardan kredi alabilirsiniz veya tüketici kredisine başvuru yaparak kredi alırsanız kredi kartı borcunuzu kapatabilirsiniz. Ayrıca çektiğiniz tüketici kredisi gelir vergisinden düşebilirsiniz. Zaten borcunuz yükseldiği zaman ve kredi notunuz yüksek olduğu zaman kredi şirketleri sizi arayarak borcunuzu kapatmanız için kredi teklifinde bulunabilirsiniz.

1 Comment Posted

  1. kıyma lüks tüketim maddesiydi değil mi ama.. sucuk pastırma kavurma bunlar orta gelirlinin yiyemeyeceği besin maddeleri. makarna yemek daha mantıklı. kredi kartını da yormamış oluruz.
    bu makaleden bunu anladım. beynim çalışmıyor olabilir çünkü karides ve somon balığı hiç yemedim.

2 Trackbacks & Pingbacks

  1. Finansbank Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme Yapılandırma - Banka Kredi Notu
  2. Denizbank Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Taksitlendirme - Banka Kredi Notu

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*