Kredi Başvurularında İstenen Belgeler

Kredi notunuz gayet iyi ve geliriniz de yeterli seviyede. Kredi limitlerinizi ve ödeme planınızı önceden belirlediniz ve başvurunuz kabul edildi. Kredi onayı sonrası bankalar sizden gerekli evrakları isteyeceklerdir. Kredi Başvurularında İstenen Belgeler listesi;

Bireysel İhtiyaç Kredisi Başvurusunda İstenen Belgeler

Günümüz teknolojisini kullanarak yapmış olduğunuz ön onaylı kredilerde, onay almanızdan sonra bankalar sizi telefonla arayarak gereken evrakları şubeye getirmenizi isteyebilirler. Olasılık nedeni şu; eğer daha önce kredi kullanmış olduğunuz banka yani sürekli çalışmış olduğunuz bir bankadan kredi talep etmiş iseniz ve miktar da düşük ise belgesiz şekilde kredinizi hesabınıza aktarabilirler. Bu konumuzda genel anlamda, ihtiyaç kredisi talep etmiş ve şubeye giderek evrak teslimi yapması gereken durumlardan bahsedeceğiz.  Genel olarak ihtiyaç kredisi taleplerinde kredi kullanırken istenen belgeler şunlardır:

  • Kimlik belgesi
  • Gelir belgesi
  • Adres bilgisi gösteren belge yada fatura
  • İpotek gösterilerek istenen belgelerde ayrıca ipoteğe konu olan konut yada araca ait belgeler

Konut Kredisi İşlemlerinde Bankaların İstediği Evraklar

Konut kredisi işlemlerinde de yine ihtiyaç kredisi için istenen evraklar ile aynı evrakların yanı sıra, satın almak istediğiniz ve krediye konu olan evin/işyerinin tapusu istenmektedir. Konut Kredi Başvurularında İstenen Belgeler arasına eğer kredi kullanımınızda kefil ihtiyacı doğmuş ise kefile ait bilgilerin de eklenmesi gerekir.

Taşıt Kredisi İçin Gereken Belgeler

Taşıt kredisinde bankaların istedikleri evraklar, kullanılan kredide ki aracın yeni veya ikinci el olmasına göre ayrılır. Kredi kullanmak istediğiniz taşıt, sıfır ise; ihtiyaç kredisi için bankaların istedikleri evrakların yanı sıra aracın faturası da istenmektedir. Alacağınız araç ikinci el ise yine bireysel ihtiyaç kredisinde ki evraklara ek olarak aracın ruhsatı ve noterden alınan satış sözleşmesi, kredi taleplerinde belgelere eklenmelidir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*