Konutun Yüzde Yüzüne Kredi Veren Bankalar 2018

Mortgage kredisi veren bankalar, Peşinatsız ön ödemesi olmaya ve evin tamamı olmak kaydıyla kredi veren bankaları bu yazımızda sizin araştırdık. Buyurun beraber inceleyelim.

Almak istediğiniz evin net fiyatına ekspersiz olarak, konutun tamamına kredi veren bankalar, yani ev satın alma talebinde bulunan müşterilere BBDK tarafından koyulan bazı şartlarla eksperin konuta verdiği fiyatın %75`ine kredi çekilmesi için izin vermiştir.

Ev alanların hayallerinin suya düşmesinin sebebi ise; evi satın alacak kişinin peşinat verememesidir. Bankaların düzenlemelerin konut kredisi verilirken evin tamamına yani ev 100 bin TL ise 100 TL kredi vermelerine engel koyulmuştur. Tabi ki burada da  engel olsa bile Türkiye`de her şey mümkün yani bu demek oluyor ki evin tamamına kredi vermekte mümkündür. Şimdi sizlerle bu avantaj nasıl gerçekleştirilir en güzel taktiklerle önünüze sunacağız ( Gereken belgeler vs. )

Başka Bir Gayrimenkulümüzü İpotek Vererek %100 Kredi

Eğer Farklı eviniz veya ya da taşınamayan ve ipoteğe verebileceğiniz mallarınız varsa bu taşınamaz malınızın değerinin %100`üne kadar Kredi imkanlarından yararlanabilirsiniz. Örenek vermek gerekirse 100 bin TL değerindeki eve banka sizin için 75 bin TL  kredi açabilir. Evin geriye kalan %25 `lik fiyatı ise 25 bin TL veya üzeri arsa vb. taşınamaz mallarınızı ipotek vererek 25 bin TL krediyi de bankadan tahsis edebilirsiniz. Bu kapsamda size ait ya da babanıza ait bir malı ipotek etmek ve geliri olan bir kişiyi kefil göstermekte bir seçenektir.

Yüzde Yüz Mortgage Kredisi İçin Eksper Değerini Fazla Göstermek

Bazı bankalar farklı yaklaşımlarıyla. Biz size eksper değerini fazla bir fiyat biçeriz demektedir bu yöntem müşterilerini çekmektedir.  Bu yöntem ülkemizde kullanılan ve %100 kredi veren bankaların normal gördükleri bir yöntemdir. Eksperin satın alınmak istenen konutun değerini  200 bin TL olarak görmesine rağmen  vereceği maksimum değer 150 bin TL`dir.  Eksperin fazladan değer vermesi şöyle olur; 200 bin TL`lik bir evi 300 bin TL  gösterir. ve bu durumda bankanın size vereceği kredi miktarı 225 bin TL olmaktadır. Anlatılan kredi yöntemi ile krediyi arttıran tek kişi eksperdir. İster tanıdık olsun İsterse yoldan geçen birisi. Bu kredinin değerini yükseltip alan her türlü yapabiliyor.

Tamamına Ev Kredisi için Kefil Gösterme

Ödeyemeyeceğim bir durumda  arkadaşlarınız, herhangi bir akrabanız babam, dayım, amcam gibi bireylerin ödeme yapması yöntemidir. Evin hepsine paranız yetmediğinde devreye giren ve ödemeyi yapan kişilerdir kefiller, sizi seven birisi olması lazım tabi ki bankalar bu kefilleri de yine kendi koyduğu şartlara göre vermektedir. Her ne kadar arkadaşlarınız ya da akrabalarınız bu olaydan korksa da sonuç olarak sizinle yola çıkarak güvenini ispatlamış ve sorumluluk altına girmiş olur. Bunlarıda sırf kiradan kurtula bilmek için yapıyorsunuz. Kiracıdan kurtulup rahata çıkabilmek için herkese böylesine arkadaşlar ve akrabalar şart.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*