Esnafın Yüzünü Güldüren Bankalar

Esnaf ve Sanatkarlar, Türkiye ekonomisinin büyük kısmını oluşturur ve koskocaman bir paya sahiptirler. Bu meslektekiler ihtiyaçlarını nakitle yada nakitsiz banka kredileriyle karşılayabilirken esnaf ve sanatkarlara kredi veren bankalarla ilgili hizmetlerden yararlanılabilir. Günümüz koşullarında çoğu banka esnaf ve sanatkarlara kredi kullanmakta bu kişilerin mesleklerinin karşılanmasına ön ayak olunmaktadır.

Burada sizlere esnaf ve sanatkarlara kredi veren banklarla ilgili detaylı bilgi sunmak istiyoruz. Aşağıdaki banka listeleri esnaf ve sanatkarlara kredi vermekte olan bankalardır. Bu bankaların verdiği hizmetleri öğrenebilmek bu yazımızda mümkündür.

Halkbank

Halkbank, özel indirimler paket ve avantajlar ile esnaf ve sanatkarlara özel krediler verebilen bankalar arasında ilk sırayı gerçekten çok hak etmekte. Sıfır faizli Halkbank esnaf kredisi bu krediler arasında en çok rağbet gören kredidir ve bu hizmeti tüm esnaf ve sanatkarlara suna bilmekte. Maksimum 30 bin TL`ye kadar sıfır faizle kredi verebilen Halkbank müşterilerinin yüzünü güldürmekte ve küçük çaplı ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir. Bu hizmetlerle zaten Halkbank esnaf ve sanatkarlara ne kadar yardım ettiğini gözler önüne seriyor. Son bir yıl içerisinde yeni işletme kurmuş olan esnaf ve sanatkarlara bu krediyi kullanabileceği, KOSGEB desteği ile sunulmakta.

Bunula birlikte çeşitli hizmetler sunana Halkbank, KOSGEB ve Hazine Destekli Kredilerde de önde yürüyen bankalardan birisi konumundadır.

Ziraat Bankası

Ziraat bankası da yaptığı bu mükemmel hizmet ile aynı Halkbank gibi esnaf ve sanatkarlara kredi veren bankalar arasında yer alıyor. Devlet bankası olmanın avantajını en iyi şekilde değerlendirerek, çoğu kredi verimlerinde baş rol olan Ziraat Bankası devlet destekli kredi yatırımlarında ise yine oldukça başarılı. Ziraat Bankası esnaf ve sanatkarlar ile en çok çalışan banka olarak  bilinmektedir ve büyük dikkat çekmektedir. Ziraat bankası diğer krediler veya esnaf ve sanatkarlara verdiği kredilerdeki uygulanan düşük faiz oranlarıyla da büyük yankı uyandırdı.

Vakıfbank

Esnaf ve sanatkarlara verilen kredilerde son yıllarda en çok adını duyuran banka Vakıfbank`tır. Özellikle Şimdi al 2017de öde adlı kampanyasıyla adını iyice duyuran Vakıfbank, esnaf ve sanatkarların uzun taksitler ile ödeme yapabilecekleri seçenekler sunulmakta. Esnaf ve sanatkarlarında ihtiyaçlarını karşılamaktan hiç geri kalmayan Vakıfbank 100 bin TL`lik bir kredi vererek maksimum 36 ay vade seçeneği ile müşterilerine olanak sağlayabiliyor.

Finansbank

Finansbank, diğer bir esnaf ve sanatkarlar adına kredi veren bankalarımızdan biri bu konuda adından oldukça iyi söz edebileceğimiz Finansbank, müşterilerini son derece  mutlu etmekte. Esnaf ve sanatkarlara konut, işyeri, taşıt ve ihtiyaç kredileri konusunda önemli düzeyde rahatlatacak yardımda bulunuyor. Finansbank bu yapısıyla diğer bankalara örnek teşkil edecek bir yapıyı savunuyor. Faiz oranlarının ve vade uzunluğunun getirdiği caziplikle büyük ilgi gören Finansbank Esnaf kredisi olan Para Cepte kredisini göz önüne çıkarıyor ve büyük dikkat çekiyor. Sizde işyerleriniz için işinizi daha iyi bir seviyeye çıkarmak için sektördeki gücünüzü ortaya koymak için Finansbank`tan kredi alıp sektörün lideri haline gelebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*