Konut Kredisi Kaç Günde Onaylanır?

Konut kredisi çekmek isteyenlerin en çok merak ettikleri konulardan birisi başvurdukları takdirde konut kredisinin kaç gün içerisinde onaylanacağıdır. Çünkü konut almak isteyen almak istedikleri konutu belirleyip belli bir pazarlık yapıp ve belli bir miktar kaparo bıraktıktan sonra krediye başvurmaktadırlar. Durum böyle olunca da emlakçının ya da konutu satan kişinin parayı almak için alıcıya sunmuş olduğu belli bir süre vardır. İşte bu süre içerisinde konut kredisine başvuran kişiye onay çıkar mı kullanıcılar onu merak etmektedir. Konut Kredisi Kaç Günde Onaylanır? sorusuna cevap verelim.

Konut Kredisi Kredi Notu Önemi

Öncelikle başvurmuş olduğunuz konur kredisinin ne kadar sürede onaylanıp onaylanmayacağı sizin kredi notunuza ve talep ettiğiniz miktara göre değişmektedir. Kredi notunuz 1000-1999 puan aralığı olan çok iyi seviyesinde ise ve vermiş olduğunuz gelir beyannamesinde oldukça iyi bir geliriniz söz konusu ise, talep ettiğiniz kredi miktarı ve aylık ödemeleriniz de bu gelir miktarınıza nazaran oldukça düşük ise büyük ihtimal en fazla bir hafta gibi kısa bir sürede konut krediniz onaylanacaktır. Böyle bir durumda bir hafta bile oldukça uzundur aslında ancak biz her ihtimali göz önüne alarak bir hafta dedik. Normalde bu kriterlerde bir kredi kullanıcısına üç dört gün içerisinde konut kredisi onayı verilmektedir.

Konut Kredisi Kaç Günde Çıkar?

Ancak sizin kredi notunuz düşükse, aylık geliriniz düşükse, talep ettiğiniz kredi miktarı ve aylık ödeme miktarınız düşük ise banka sizi biraz riskli görerek garanti için başka belgeler deha isteyecektir. Hatta sizden kefil ve kefilinize ait belgelerde isteyecektir. Durum böyle olunca da bir haftadan daha uzun bir süre de yaklaşık olarak iki hafta on gün gibi bir sürede konut krediniz onaylanacaktır. Bütün bu kriterlere bakarak kendi kredinizin ne kadar sürede çıkacağını ortalama olarak hesaplayabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*