İşsizlere Kefilsiz Kredi Veren Bankalar 2016

İşsizlere Kefilsiz Kredi Veren Bankalar 2016-Bankalar genellikle SGK’lı bir işte çalışana kredi verir mantığı tamamen yanlıştır. Bir çok kişinin SGKlı olmamasına rağmen herhangi bir işte faal olmamasına rağmen bankalar o kişilere istedikleri tutarda kredi vermektedir.  Bankalar bireylere kredi verirken hemen maaş bordosu veya SGK bildirgesi istememektedir.

Bunun nedeni ise kişiler bankalar haşır neşir olması yani bankalarla sürekli işlem yapmasından dolayı bankalar istedikleri limitte hiç bir kefil talep etmeden kredi vermektedir. Bu onun iş sahibi olduğu anlamına gelmemektedir. Aslında ülkemizde iş olgusu da bir başka şekilde işlemektedir halbuki iş sahibi olmak için SGK’lı veya aylık bir yerden maaş almak değildir.

Bireysel finansal bağımsızlığınız kazanmış, Ev, Daire, veya iş yerleri olabilir ve hiç çalışmadan bu kiralarla geçinmektedir. Kazandığı parayı da bankada veya yeni yatırımlar alarak değerlendirmektedir. Bankalarda nakit akışı gerçekten kredi notunu önemli bir şekilde etkilemektedir. Örneğin aylık banka işlemleri 10-15 bin olan birine banka kredi veya kredi kartı vermek için kefil isteyebilir mi?

İşsizlere Kefilsiz kredi veren bankalar 2016 olarak belli başlı bankalar sayamayacağınız ancak kredi notunuzun yüksek olması kredi alabilirsiniz raporu demektir. Onaylı kredi alabilir yazısıdır.  Bankalar müşterilere tüketicilere kredi alımlarında ilk  başka ne iş yaptığını veya  ne kadar maaş aldığını sormaz onun yerine Kimliğini alarak Findeks Kredi notu üzerinden sorgulama yaparak kişinin bütün hesap hareketlerini, Finansal durumunu bankalarda ki finansal durumunu bir rapor olarak alır ve inceler. Öncelikle ilk bakacağı yer Kredi notu’dur. Kredi notu yüksekse genellikle kişinin hesapları dolu ve kredi kartlarının limitleri yüksektir. Bu nedenle bankalar hiç bir belge kefil istemeden kredi verirler.

İşsizlere kefilsiz kredi veren bankalar da bulunmaktadır. Kefil durumu gerçi apayrı bir husustur, Kişinin kredi notu düşüktür ancak kredi notu yüksek bir kefil getirmesi halinde kredi verileceği söylenir, Kefillerin memur olarak istenmenin nedeni de aslında kredi notudur. Memurların kredi notunun yüksek olması sebebiyle kefil olarak memurlar istenmektedir. Ancak belirtmeliyiz ki kredi notunuz düşük ve işsizseniz bankalar kredi vermeye yanaşmayacaktır. Kefil getirseniz dahi kredi alamayabilirsiniz.

Eğer SGK’lı bir işte çalışmıyorsanız bile kredi puanınızın yüksek olması hasebiyle Kefilsiz kredi veren bankaları rahatlıkla bulabilir, ki bütün bankalar size kredi vermek isteyecektir. Ancak işsiz ve hiç bir geliri olmayan bireylere bankalar hiç bir şekilde kredi vermezler.

İşsizim nasıl Kredi Alabilirim

İşsizlere Kredi Veren Bankalar -Öncelikle hiç bir işiniz veya geliriniz yoksa hiç bir bankanın size kredi verme niyetin de olmaz çünkü size kredi vermek bankalar için yüksek risk demektir. Bankalar hiç bir zaman yüksek riskli işlere girmezler. Kredi almak için bir kaç yolunuz olabilir. Bu yöntemlerden biri ipotekli kredidir. Ev ipoteği veya araç ipoteği vererek kredi alabilirsiniz.

dipnot:İşsizlerin kredi alması için mutlaka bir gün olsa dahi SGK’lı olmaları gereklidir. Ancak ömrü hayatında bir gün bile Sigortalı olmayanlara kredi vermek kanuni olarak suçtur. onun için sigortanızın önceki dönemlerde olmak zorunda olduğunu belirtmek isteriz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*