Bankaların Hesap İşletim Ücreti 2017

Bankaların Hesap İşletim Ücreti 2017 – Bankaların verdikleri hizmet karşılığı dönemlik olarak hesap işletim ücreti almaktadır. Neredeyse bütün bankaların hesap işletim ücreti aldığı, ve hesap işletim ücreti her yıl güncellenmektedir. Artış enflasyon ve artan işlem ücretine bağlı olarak her yıl yükselmekte veya bankalar müşteri kazanmak için hesap işletim ücretini indirebilir. Öncelikle hesap işletim ücreti almayan bankalara buradan bakabilirsiniz.  Bu yazımızda da bütün bankaların hesap işletim ücretlerini güncellenmiş 2017 yılı rakamlarına göre vereceğiz.

 

Bankaların Hesap İşletim Ücreti 2017

  1. Abank Hesap İşletim Ücreti 2017

Alternatif Bank yani Abank hesap işletim ücreti 2016 yılında toplam 82,36 TL olup hesap işletim ücreti 3 aylık olarak kesilmekte her 3 ayda bir 20,59 TL hesabınızdan tahsil edilmektedir.Toplamda 4 eşit takside bölünmektedir. Belirtmeliyiz ki bu işletim hesabı kaç hesabınız olsa dahi sadece bir kere kesilebilir. 2-3 veya daha fazla hesabınızın olması halinde ve eğer banka diğer hesaplarınızdan da işlem ücreti kesilmişse 444 00 55 Abank müşteri hizmetlerini arayarak durumu bildirin ve ücret iadesinde bulunabilirsiniz.

Abank diğer bütün bankalar gibi hesap işletim ücretinden sizi muaf tutatabilir, bunun belli bir paket almalı veya kobi müşterisi olmanız lazım. ABank hoşgeldin paketi, kobi destek kredisi veya otomatik ödeme talimatı vermeniz halinde sizden hesap işletim ücreti alınmaz.

2. Akbank Hesap İşletim Ücreti 2017

Akbank Hesap işletim ücreti 2017 yılı için toplam 132,60 tl olup bu işlem ücreti 6 ayda bir olmak üzere 6 aylık 66,30 tl tahsil edilmektedir.  Akbank hesap işletim ücretinden muaf olmak için 2 veya daha fazla otomatik ödeme talimatı vermeniz halinde hesap işletim ücretinden muaf tutuluyorsunuz. Ayrıca maaşınızı Akbank’tan alıyorsanız bu ücret kesilmeyecektir. Hesap işletim ücreti tutarı hesabınızdan otomatik olarak tahsil edilmektedir. Eğer herhangi bir sorun oluşursa 444 25 25 numaralı telefon bankacılığından müşteri hizmetleri ile görüşebilirsiniz.

3. Albaraka Türk Hesap İşletim Ücreti 2017

Albaraka Türk bankası bir katılım bankası olup müşterilerinden hesap işletim ücreti almamaktadır.

4. Anadolubank Hesap İşletim Ücreti 2017

Anadolubank tarafından verilen hizmetlere karşı müşterilerinden yıllık hesap işletim ücreti 117 TL olup bu hesap işletim ücreti aylık olarak tahsil edilip toplamda 12 taksitte tahsil ediliyor. Aylık 9.75 tl hesap işletim ücreti alınmaktadır. Bu ücrete aynı zamanda BSMV eklenecektir. Anadolubank hesap işletim ücreti alınmayan hesapları da bulunmak yazılı olarak talep etmeniz halinden hesap işletim ücreti alınmaz. Ayrıca 2 otomatik ödeme talimatı vermeniz halinde hesap işletim ücreti alınmayacaktır. Herhangi bir sorun olması durumunda ve hesabınızla ilgili sorunları 0850 222 55 50 numaralı müşteri hizmetlerini arayarak sorunlarınızı iletebilirsiniz.

5. Bank Asya Hesap İşletim Ücreti 2017

Banka Asya katılım bankası  olup müşterilerinden herhangi bir hesap işletim ücreti alınmamaktadır.

6. Burgan Bank Hesap İşletim Ücreti 2017

Burgan Bank bireysel müşterilerinden yıllık olarak 91,20 TL hesap işletim ücreti almakta ve hesap işletim ücretini 12 aya eşit bölerek müşterilerinin hesabından tahsil etmektedir. Burgan Bank hesap işletim ücretinden muaf olmak istiyorsanız bankaya 2 otomatik ödeme talimatı vermeniz halinde hesap işletim ücretinden muaf tutulursunuz.

7. Denizbank Hesap İşletim Ücreti 2017

Denizbank 2017 yılı hesap işletim ücreti 138,96 olup aylık olarak tahsil edilmektedir. Hesap işletim ücretinden muaf olmak istiyorsanız yapmanız gereken 2 otomatik ödeme talimatı vermektir. otomatik ödeme talimatı vermeniz halinde hesap işletim ücretinden muaf tutulursunuz.

8. Fibabanka Hesap İşletim Ücreti 2017

Fibabanka hesap işletim ücreti 2017 yılında 88,20 TL tahsil edilmektedir. Hesap işletim ücreti 12 eşit takside bölünerek aylık olarak tahsil edilmektedir. Fibabanka’da 2 otomatik ödeme talimatı vererek bu hesap işletim ücretinden muaf tutulabilirsiniz.

9. Finansbank Hesap İşletim Ücreti 2017

Finansbank müşterilerinden hesap işlem ücreti olarak 153 tl tahsil etmekte olup 4 eşit taksitlerle 3 aylık olarak tahsil edilecektir. Finansbank enpara girişiminde hesap işletim ücreti de alınmamaktadır. enpara.com ile bütün işlemlerinden herhangi bir işletim ücreti alınmamaktadır.

10. Garanti Bankası Hesap İşletim Ücreti 2017

Garanti bankası müşterilerinden 2016 yılında toplam olarak 134,44 TL hesap işletim ücreti tahsil etmektedir. Bu ücret 6 ayda bir olmak üzere 2 taksitte sizden tahsil etmektedir.

11. Halkbank Hesap İşletim Ücreti 2017

Halkbank hesap işletim ücreti 2017 78 tl olarak tahsil etmekte olup aylık olarak eşit taktsitlerle tahsil etmektedir.

 

12. HSBC Hesap İşletim Ücreti 1017

HSBC bank 2017 yılı için belirlediği hesap işletim ücreti 128,40 TL olup bu işletim ücretini aylık olarak taksitlere bölerek hesabınızdan keser. Hesap İşletim ücretinden muaf olmak için HSBC bank  müşterilerinin 3 otomatik ödeme talimatı vermeleri halinde muaf tutmaktadır.

13. ING Bank Hesap İşletim Ücreti 2017

ING Bank müşterilerinden hesap sahibi olan müşterilerinden yıllık bazda 126 TL almakta ve müşterilerinin zor durumda bırakmamak için aylık taksitler halinde tahsil etmektedir. ING bank müşterilerinden hesap işletim ücretini almamak için en 2 ödeme talimatı vermeleri halinde veya ING GÜNLÜK pakete üye olmaları halinde bu ücretten muaf tutmaktadır.

14. Kuveyt Türk Hesap İşletim Ücreti 2017

Kuveyt Türk bir katılım bankası olup müşterilerinden herhangi bir hesap işletim ücreti almamakla birlikte eft ve havale işlemeleri de ücretsizdir.

15. Odeabank Hesap İşletim Ücreti 2017

Odeabank  2017 yılı için müşterilerinden toplam olarak yıllık 88 TL almak ve 3 ayda bir 4 taksitle kesmektedir. Bu ücretten muaf olmak için öncelikle hesap açmadan önce banka ile görüşmeniz gerekmektedir. Büyük ihtimalle otomatik ödeme talimatı isteyeceklerdir.

16. Şekerbank Hesap İşletim Ücreti 2017

Şekerbank müşterilerinden yıllık 105 TL hesap işletim ücreti talep etmekte ve 3 ayda bir tahsil etmektedir. Ayırca bu ücretten muaf olmak istiyorsanız 2 otomatik ödeme talimatı vererek muaf olabilirsiniz.

17. TEB bank Hesap İşletim Ücreti 2017

TEB bank müşterilerinden yıllık olarak 116 TL tahsil etmekte olup 4 eşit takside bölerek 3 ayda bir tahsil etmektedir. Bu işlemden muaf olmak için otomatik ödeme talimatı vermeniz yeterli olacağı gibi TEB müşterilerinin CEP TEB uygulamasını kullananlardan hesap işletim ücreti almamaktadır.

18. Türkiye Finans Hesap İşletim Ücreti 2017

Türkiye Finans katılım bankası olup müşterilerinden herhangi bir hesap işletim ücreti adı altında kesinti yapmamaktadır.

19. İş Bankası Hesap İşletim Ücreti 2017

Türkiye’nin en büyük bankalarından bir olan Türkiye İş Bankası 2017 yılı hesap işletim ücreti 108 TL olup 6 ayda bir olmak üzere 2 taksitle tahsil etmektedir. İş Bankasının girişimi olan Yüz Yüze bankacılık ile açılan hesaplardan hesap işletim ücreti alınmamaktadır.

20. Vakıfbank Hesap İşletim Ücreti 2017

Vakıfbank 2017 yılı hesap işletim ücreti 96 TL olup aylık olarak tahsil etmektedir. Hesap işletim ücretinden muaf olmak istiyorsanız otomatik ödeme talimatı vermeniz gerekmektedir.

21. Yapı Kredi bankası Hesap İşletim Ücreti 2017

Yapı kredi bankası 2017 yılında müşterilerinden toplamda 129 TL hesap işletim ücreti kesmekte olup bu ücreti 6 ayda bir tahsil etmektedir.

21. Ziraat Bankası Hesap İşletim Ücreti 2017

Ziraat Bankası 2017 yılı için 80 TL hesap işletim ücreti almakta olup 3 ayda bir tahsil etmektedir.

Hesap İşletim Ücreti ödemem için ne yapabilirim?

Bankaların Hesap İşletim Ücreti

Bankaların Hesap İşletim Ücreti 2017-Bu yazımızda bankaların hesap işletim ücretleri 2017 yılını sizler için araştırdık ve bütün bankaların hesap işletim ücretlerini yazmakla beraber hangi aylarda tahsil edildiğini ve muaf olmak için hangi koşullar gerektiğini yazdık. Bir bankada hesap açmak istiyorsanız ki bu hesap işlemleri şuan çoğunlukla şubeden yapılmaktadır. Banka görevlisi ile hesap açmadan önce muaf olmak için ne yapabilirim sorusunu mutlaka sormanız gerekmektedir. Genellik bütün banklar otomatik ödeme talimatı verilmesi halinde müşterileri bu hesap işletim ücretinden muaf tutmaktadır.

Otomatik ödeme talimatı size hiç bir zararı olmayacağı gibi yararı da olur. bütün faturalarınızı otomatik ödeme talimatı ile ödemeniz halinde bu durum sizin kredi notunuza olumlu bir şekilde yansıyacaktır. ve geciken faturalarınız olmadığı içinde rahat edeceksiniz.

Banka görevlisi ile mutlaka hesap işletim ücretini görüşün, eğer var olan bir hesabınız var ve hesap işletim ücretinden muaf olmak istiyorsanız bankanın müşteri hizmetlerini telefon arayarak durumunuzu belirtin ve nasıl muaf olabileceğinizi sorun. Müşteri hizmetleri size anında bilgi verecektir. Bankalar özellikle yeni uygulamalarını tanıtmak için kampanyalar yaparak hem müşterilerinin kazanmasını hemde ürünleri tanıtmada fırsat buluyorlar. Örneğin TEB bankası müşterileri CEP TEB uygulamasını kullanmaları halinde hesap işletim ücreti alamamaktadır. Ayrıca bankalardan maaşınızı alıyorsanız bankalar sizden hesap işletim ücreti kesmez veya kredi kullanmışsanız da hesap işletim ücreti kesmemektedir.

1 Trackbacks & Pingbacks

  1. Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar 2016 - Banka Kredi Notu

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*