İş Bankası Kredi Kartı İptal Ettirme

Türkiye’nin önde gelen bankalarının başında İş Bankası gelmektedir. Türkiye’nin özel bankalarından olan İş Bankası en çok kredi ve kredi kartı veren bankalar arasında bulunmaktadır. Krediler; maddi imkânsızlıkların olduğu durumlarda maddi yeterliliğe kavuşmak için bankalardan alınan finansal desteğe verilen isimdir. Kredi kartı ise bankaların bir harcama limiti vermesi ve bu limiti müşterinin kullanması ve ödeme tarihinde geri ödemesi sistemine verilen isimdir. İş Bankası Kredi Kartı İptal Ettirme ile ilgili ise bir çok tüketici soru yöneltmekte.

Kredi kartları günlük kullanımlarda çok fazla avantaj sağlayan bir durumdur. Ancak kredi kartlarının geri ödemesinde ise müşteri sıkıntıyla karşı karşıya kalabilir. Müşterinin ödemeleriyle ilgili sıkıntı yaşaması halinde kredi kartı iptal ettirme yoluna başvurmalıdır. Kredi kartının iptal ettirilmesiyle birlikte müşteri kredi kartı limiti ödeme zorunluluğundan da kurtulmuş olacaktır.

İş Bankası kredi kartı iptal ettirebilmek için tercih edebileceğiniz çeşitli yollar bulunmaktadır. İşte, İş Bankası kredi kartı iptal ettirmek için tercih edebileceğiniz yollar;

İş Bankası Kredi Kartını Şubeden İptal Ettirme

İş Bankası kredi kartınızı iptal ettirmek için tercih edebileceğiniz ilk yol şubeden kredi kartınızı iptal ettirmektir. Şubeden kredi kartınızı iptal ettirmek için şubeye gitmeli ve şubeden müşteri temsilcinizle görüşmelisiniz. Müşteri temsilcinizle yaptığınız görüşmede kredi kartınızı iptal ettirme talebinizi bildirmelisiniz.

Kredi kartınızı iptal ettirmek için şubeden kredi kartı iptal ettirme talebinizle ilgili dilekçe doldurmanız gerekmektedir. Bu dilekçeyi doldurmanızdan sonra kredi kartı iptal etme talebinizi bankaya bildirmiş olacaksınız. Kredi kartınız 1 hafta içinde iptal edilecektir.

İş Bankası Kredi Kartını İnternet Bankacılığı Kullanarak İptal Ettirme

İş Bankası kredi kartınızı iptal ettirmek için tercih edebileceğiniz ikinci yol internet bankacılığını kullanarak kredi kartınızı iptal ettirmektir. İnternet bankacılığını kullanarak kredi kartınızı iptal ettirebilmek için öncelikle internet bankacılığı hesabı oluşturmalısınız. Daha sonra bu hesap üzerinden kredi kartı iptal talebinizi iletmelisiniz.

Kredi kartınızı iptal talebinizi internet bankacılığıyla iletmek için yine form doldurmanız gerekmektedir. Doldurduğunuz formda kredi kartı iptal etme talebinizi de doğru bir şekilde girmelisiniz. Talebiniz bankaya iletildikten sonra banka tarafından kredi kartınız 1 hafta içinde iptal edilecektir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*